امام‌جمعه میانه بر لزوم به‌کارگیری جوانان در امورات مهم کشور تأکید کرد و افزود: مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری باید از جوانان حمایت کنیم چراکه جوانان از سه مؤلفه مهم قدرت، امید و ابتکار برخوردار هستند و این می‌تواند نقش مؤثری در پیشرفت و توسعه کشور داشته باشد.

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های نماز جمعه شهر میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه رمضان ماه مغفرت پروردگار رو به اتمام است اظهار داشت: به‌روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر نزدیک می‌شویم امید است خداوند طاعات و عبادات همه مسلمین را در این ماه پربرکت قبول کرده و ما را از لطف و عنایت خود بیش‌ازپیش بهره‌مند سازد.

امام‌جمعه میانه گفت: در ماه مبارک رمضان در توبه باز بوده و خداوند بندگانش را مورد آمرزش قرار می‌دهد چراکه در این ماه اعمال را مضاعف قبول کرده و پاداش چندین برابری به بندگانش اعطا می‌کند.

وی با تشریح فرازهایی از دعای امام سجاد علیه‌السلام در وداع با ماه مبارک رمضان افزود: «السَّلَامُ عَلَیْکَ یَا شَهْرَ اللَّهِ الْأَکْبَرَ، وَ یَا عِیدَ أَوْلِیَائِهِ» خداحافظ‌ ای ماه بزرگ خدا‌ای ماه رمضان خداحافظ‌ ای ماهی که برای اولیاء خدا عید بودی. «السَّلَامُ عَلَیْکَ یَا أَکْرَمَ مَصْحُوبٍ مِنَ الْأَوْقَاتِ، وَ یَا خَیْرَ شَهْرٍ فِی الْأَیَّامِ وَ السَّاعَاتِ»خداحافظ‌ ای ماهی که وقتهای خوبی را با هم رفیق بودیم با دقیقه هایت مصاحبت داشتیم دقیقه‌های خوبی را با او رفیق شده بودیم. «وَ یَا خَیْرَ شَهْرٍ فِی الْأَیَّامِ وَ السَّاعَاتِ» خداحافظ‌ای ماهی که بهترین ساعت‌ها بودی بهترین وقتها بودی. «السَّلَامُ عَلَیْکَ مِنْ شَهْرٍ قَرُبَتْ فِیهِ الْآمَالُ، وَ نُشِرَتْ فِیهِ الْأَعْمَالُ» خداحافظ‌ ای ماهی که آرزوها در تو به استجابت نزدیک شد دعاها به استجابت نزدیک شد خداحافظ‌ ای ماهی که اعمال زیادی در تو منتشر شد کارهای خیر زیادی در تو منتشر شد. «السَّلَامُ عَلَیْکَ مِنْ قَرِینٍ جَلَّ قَدْرُهُ مَوْجُوداً، وَ أَفْجَعَ فَقْدُهُ مَفْقُوداً، وَ مَرْجُوٍّ آلَمَ فِرَاقُهُ» خداحافظ‌ ای ماهی که تا بودی خیلی عزیز بودی و رفتنت فاجعه است نرفته دل تنگت شدم. «السَّلَامُ عَلَیْکَ مِنْ أَلِیفٍ آنَسَ مُقْبِلًا فَسَرَّ، وَ أَوْحَشَ مُنْقَضِیاً فَمَضَّ» خداحافظ‌ای ماهی که انیس من بودی و نیامده سید سجاد(علیه السلام) به انتظارت بود و نرفته زین العابدین(علیه السلام) را به وحشت انداختی. «السَّلَامُ عَلَیْکَ مِنْ مُجَاوِرٍ رَقَّتْ فِیهِ الْقُلُوبُ، وَ قَلَّتْ فِیهِ الذُّنوب» خداحافظ‌ ای ماهی که دلها در تو نازک شد و خداحافظ‌ ای ماهی که گناهان در تو کم شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی اضافه کرد: ماه مبارک رمضان بهانه‌ای شد تا به شیطان نفس خود غلبه کنیم و باید سعی کنیم بعدازاین ماه گناه و معصیتی انجام نداده و به‌واسطه اعمال بد، اعمال نیک خود را هدر ندهیم.

وی با اشاره به ۱۰ خرداد مصادف با ۲۵ رمضان روز جهانی قدس (آخرین جمعه ماه مبارک رمضان) ابراز داشت: امام خمینی (ره) برای همراهی با ملت مظلوم فلسطین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نام‌گذاری کردند به‌واسطه این نام‌گذاری این روز یک حرکت عظیمی آغاز شد تا به‌واسطه آن خداوند متعال آزادی قدس شریف را هموار کند؛ ملت مظلوم فلسطین سالهاست توسط رژیم صهیونیستی از خانه‌های خود بیرون رانده‌شده‌اند امروز مسلمانان با زبان روزه در دفاع از مظلومان عالم به خیابان‌ها آمده و فریاد آزادی‌خواهی سر دادند چراکه مطابق فرمایش پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله هرکس صدای مظلومی را بشنود و او را یاری نکند مسلمان نخواهد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی خاطرنشان کرد: روز قدس برای ما ارزشمند بوده و بیت‌المقدس اولین قبله مسلمانان است و به‌واسطه اینکه انبیاء علیه‌السلام بسیارشان در آنجا حضور داشتند و ملت مظلوم فلسطین نیز از خانه‌هایشان بیرون رانده‌شده‌اند به همین سبب همه مسلمانان جهان وظیفه‌دارند برای کمک به این مردم مظلوم فریاد آزادی‌خواهی سر دهند.

وی با نقل خاطره‌ای از مرحوم آیت‌الله شیخ علی احمدی میانجی عالم برجسته میانه‌ای گفت: در نزد حضرت آیت‌الله احمدی میانجی بودیم که بحث از قدس شریف بود و در آن زمان که اسرائیلی‌ها بیت‌المقدس را تصرف کردند و گفتند که ما انتقام خیبر را از مسلمانان گرفتیم که در انتهای این بحث حاج‌آقای میانجی گفتند که آقای محمدی خدا کند که نمیریم و آن روز را ببینیم که بسیجی‌ها در بیت‌المقدس رژه می‌روند و ان شاالله این روز اتفاق خواهد افتاد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با اشاره به سخنرانی امام خمینی (ره) در سیزده خرداد ۱۳۴۲ گفت: حضرت امام(ره) در فیضیه قم که مصادف با عصر عاشورا بود سخنرانی تاریخی کردند این سخنرانی ایشان مقدمه‌ای برای ایجاد انقلاب اسلامی‌شده و منجر به دستگیری ایشان توسط رژیم و قیام تاریخی پانزده خرداد شد که در طی این دستگیری هزاران نفر از مردم ایران در دفاع از امام و مرجعیت و ولایت به خیابان‌ها آمدند و رژیم تادندان‌مسلح پهلوی با نهایت بی‌رحمی مردم را قتل‌عام کردند که به همین مناسبت ۱۵ خرداد قیام خونین نام‌گذاری شده و حضرت امام (ره) فرمودند که برای همیشه ۱۵ خرداد را عزای عمومی اعلام می‌کنم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در ادامه با تأکید بر اینکه تنها راه مقابله با دشمنان عدم باج‌دهی و مقاومت است بیان کرد: عده‌ای فکر کی کنند اگر به دشمن باج دهند مشکلات کم می‌شود خیر این‌گونه نیست مقام معظم رهبری فرمودند هرچقدر مقاومت بیشتر باشد دشمن شکست می‌خورد؛ درشوی تبلیغات رسانه‌ای دولت ترامپ که ایران را تهدید به حمله نظامی کردند و ما در این قضیه مقاومت کرده و دشمن را تهدید به مقابله‌به‌مثل کردیم و حساب کار دستشان آمد.

امام‌جمعه میانه همچنین بر لزوم به‌کارگیری جوانان در امورات مهم کشور تأکید کرد و افزود: مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری باید از جوانان حمایت کنیم چراکه جوانان از سه مؤلفه مهم قدرت، امید و ابتکار برخوردار هستند و این می‌تواند نقش مؤثری در پیشرفت و توسعه کشور داشته باشد در کنار این مسائل غرور و شجاعت جوانی موجب مبارزه آنان با پارتی‌بازی و حق کشی می‌شود و این موجب می‌گردد بسیاری از مشکلات کشور حل شود امروز چرا نباید به جوانان بها دهیم؟ مگر همان جوانان در پیروزی دفاع مقدس نقش‌آفرین نبودند؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود از زحمات علما و روحانیت در جهت تبلیغ دین الهی در ایام ماه مبارک رمضان قدردانی کرد و گفت: از علما و روحانیت شهرستان میانه علی‌الخصوص اساتید گرامی حوزه‌های علمیه قم که به شهرستان میانه آمده و در امر تبلیغ زحمات بسیاری کشیدند قدردانی می‌کنم همچنین از مسئولان اجرایی، شهرداری و شورای اسلامی، اداره تبلیغات اسلامی، خبرنگاران، قاریان قرآن، مداحان، شورای اداری، شورای تأمین و سایر عزیزانی که زمینه لازم را برای تبلیغ دین در ماه مبارک رمضان فراهم کردند نهایت قدردانی رادارم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی خواستار شرکت در طرح بسیج ملی فشارخون شد و افزود: سن انسان که بالا می‌رود ممکن است فرد دچار بیماری‌های خطرناکی همچون فشارخون شود لکن افراد بالای ۳۰ سال که بیشتر با این موضوع درگیر هستند حتماً با شرکت در این طرح ملی خود را از بیماری‌های غیر واگیر محفوظ و در امان نگه‌دارند.

وی در پایان با اشاره به اینکه معامله قرن بر سر فلسطین شکست خواهد خورد اظهار داشت: حکام فاسد عرب در منطقه و اسرائیل که نوچه‌های آمریکا هستند به‌زودی به حول قوه الهی به سزای اعمال خود خواهند رسید و محمود بن عباس ملعون نیز به‌واسطه خیانت‌هایی که به ملت فلسطین کرده است به ذلت خواهد رسید.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :