امام‌جمعه میانه با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در اواخر سال جاری گفت: مردم باید در انتخابات مجلس به دنبال انتخاب افراد اصلح باشند افرادی را انتخاب کنند که شجاع، قانونمند، ساده‌زیست و آشنا به مشکلات مردم و کشور باشند اگر ما در انتخاب خود دقت کنیم علی‌القاعده مجلس آینده مجلسی قدرتمند خواهد شد و اگر مجلس قدرتمند بوده و جایگاه اصلی خود را بشناسد بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه دین حلّال بسیاری از مشکلات جامعه است اظهار داشت: عده‌ای دین را مانع لذت‌های دنیوی خود می‌دانند آیا واقعاً دین مانع بهره‌مندی انسان از خوشی‌ها و شادی‌هاست؟ دین انسان را به سمت خوبی‌ها و زیبایی‌ها سوق می‌دهد آیا گل و خار را می‌توان باهم مقایسه کرد دین همانند یک گل است که انسان را به صراط مستقیم هدایت می‌کند.

امام‌جمعه میانه افزود: دین اساساً بسیاری از مشکلات ما را حل می‌کند تجربه ثابت کرده است دین درمان بسیاری گرفتاری‌هاست و امروز دین‌داری در جامعه یک اصل مهم است اما ما نباید اشتباهات بشر را به دین ربط دهیم چراکه دین‌داری به‌ظاهر نیست بلکه دین یک انسان در زندگانی، گفتار، عملکرد و تربیت فرزندان وی باید دیده شود.

وی با تشریح معیارهای سنجش دین‌داری گفت: اینکه در یک جامعه یک مسلمانی که ظاهر به دین‌داری می‌کند گران‌فروشی یا احتکار کند نباید اشتباه او را بر پایه دین او گذاشت آیا این مشکل دین است؟ دین الهی دائماً در راستای اصلاح بشر تلاش کرده است؛ اسلام به ذات خود ندارد عیبی، هر عیب که هست از مسلمانی ماست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی خاطرنشان کرد: اساس دین اسلام این است که به فقرا و محرومان جامعه کمک شود تا در جامعه شکاف طبقاتی از بین برود اگر امروز به این مسئله توجهی نمی‌شود مشکل دین و حکومت نیست اگر هر کس به‌نوبه خود به گزاره‌های دین اسلام و دستورات الهی عمل کند مطمئناً بسیاری از گرفتاری‌های جامعه حل خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به جلسه ائمه جمعه استان آذربایجان شرقی که اخیراً به میزبانی شهرستان مرند و با حضور نماینده مکرم ولی‌فقیه در استان برگزار شد گفت: در این جلسه درباره مسائل مختلف کشور در حوزه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و … بحث شد امروز باید از کانال ائمه جمعه تحول فرهنگی عظیمی در کشور رخ دهد ائمه جمعه به‌عنوان مسئولان فرهنگی در راستای ارتقای سطح فرهنگی شهرها همواره در تلاش هستند اما در این میان نیاز به امکانات و برنامه‌ریزی‌های بیشتری است که باید مسئولان امر تمهیدات لازم را برای تقویت امکانات فرهنگی کشور انجام دهند.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان میانه با اشاره به ۱۴ تیر سالروز ربوده شدن ۴تن از دیپلمات‌های ایرانی در لبنان در سال ۱۳۶۱ گفت: یکی از ربوده‌شدگان این حادثه سردار جاویدالاثر اسلام حاج احمد متوسلیان فرمانده دلیر سپاه محمد رسول‌الله است خدماتی که این مرد الهی به سپاه اسلام داده قابل توصیف نیست ما باید قدردان چنین مردان بی‌ادعایی باشیم ما امروز نمی‌دانیم که سردار متوسلیان زنده است یا به شهادت رسیده اما می‌دانیم که چنین افرادی مایه عزت و عظمت اسلام و مسلمین هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به ۱۶ تیر روز مالیات اذعان کرد: نحوه اخذ مالیات در کشور ما اصولی نبوده و نقاط ضعف زیادی دارد فرار مالیاتی برخی سرمایه‌داران صاحب ثروت نشان از ضعف قانون مالیات گیری دارد امروز اخذ مالیات امری ضروری برای اداره کشور است در کشور مطابق آمارها چندین هزار خانه خالی وجود دارد آیا این احتکار نیست؟ صاحبان خانه با ارائه تعرفه‌های نجومی سعی در بالا بردن قیمت مسکن دارند و اجاره دادن آن‌ها خودداری می‌کنند باید قانون‌گذاران قوانینی تصویب کنند تا از احتکار واحدهای مسکونی در کشور جلوگیری شده و مشکل مسکن حل شود.

امام‌جمعه میانه با اشاره به ۱۹ تیر سالروز کشف کودتای آمریکایی نوژه و تشریح چگونگی لو رفتن این کودتا افزود: کشف کودتای نوژه توطئه و خیانت آمریکا را آشکار کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تحلیل سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دست‌اندرکاران و کارگزاران حج گفت: حضرت آقا در این دیدار گفتند که حج باید مظهر اصلی جلوه دهنده وحدت و قدرت مسلمانان به جهانیان باشد مسلمانان باید در سفر حج از مشرکان اعلام برائت کنند چراکه خداوند در قرآن بر اعلام برائت از مشرکین تأکید داشته است امروز بزرگ‌ترین مصادیق شرک آمریکا و اذناب آن است اگر مسلمانان بخواهند به مصالح خود دست پیدا کنند باید با حفظ وحدت، دوست و دشمن خود را بشناسند و با تقویت جبهه اسلامی از مشرکان اعلام برائت کنند.

امام‌جمعه میانه در پایان به انتخابات مجلس در اواخر سال جاری اشاره کرد و افزود: مردم باید در انتخابات مجلس به دنبال انتخاب افراد اصلح باشند افرادی را انتخاب کنند که شجاع، قانونمند، ساده‌زیست و آشنا به مشکلات مردم و کشور باشند اگر ما در انتخاب خود دقت کنیم علی‌القاعده مجلس آینده مجلسی قدرتمند خواهد شد و اگر مجلس قدرتمند بوده و جایگاه اصلی خود را بشناسد بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :