امام جمعه میانه با بیان اینکه عده‌ای مقوله حجاب را سیاسی کرده‌اند گفت: در این برهه زمانی حجاب نماد دفاع از اسلام و تشیع شده است همه باید تلاش کنیم با ترویج حجاب و عفاف در جامعه و تربیت اصلح فرزندانمان این گنجینه ارزشمند را حفظ کنیم و از یاد نبریم که در اکثر وصیت‌نامه‌های شهدا بر حفظ حجاب تأکید شده است. 

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه در برخی طلاق‌ها به‌حق قانونی زنان اجحاف می‌شود اظهار داشت: مطابق آمارها اکثر طلاق‌هایی که صورت می‌پذیرد زنان از حق‌وحقوق قانونی خود می‌گذرند تا بلکه روند طلاق زودتر انجام‌شده و بتوانند از همسر خویش جدا شوند پرداخت حق‌وحقوق زنانی که مهریه آنان معقول بوده و در توان همسرانشان باشد باید پرداخت شود در غیراینصورت در آخرت همسران آنان پاسخی برای این کار ناپسند خود نخواهند داشت.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه مسلمانان باید حق و حقوق همدیگر را رعایت کنند افزود: براساس کلام نورانی قران اهل ایمان باید از رساندن آزار به دیگران مبرا باشند چراکه مسلمانان نسبت به همدیگر حقوقی دارند حق همسایگی، حق رفاقت، نسب زن  وشوهری، حق کارگرنسبت به کارفرما و حق مشورت گیرنده و مشورت دهنده، شریکان حاکم و همنشینان چنانچه امام صادق علیه السلام درروایتی فرمودند ساده ترین آن حقوق این است که آنچه را برای خود دوست داری برای سایرین هم دوست داشته باشی وانچه را که خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسندی ودرجایی دیگر اقا رسول خدا صلوات الله علیه مردم را ازتتبع وجستجوی عیوب مردم مسلمان برحذر داشته و فرمودند هر کس دنبال جستجوی عیوب دیگران باشد خدای متعال عیوب اورا اشکار کرده و مفتضحش می کند.

وی با تبریک ۲۳ تیر سالروز ولادت امام رضا علیه‌السلام گفت: مطابق روایات موجود امام رضا علیه‌السلام فرموده‌اند که به شیعیان من بگویید که زیارت من در پیشگاه خدا با هزار حج برابر آید؛ در این رابطه از امام جواد علیه‌السلام نیز سؤال کرده‌اند که ایشان چنین پاسخ داده‌اند: «آرى به خدا سوگند، بلکه با هزار حجّ‌ براى کسى که حق او را بشناسد برابر است.»

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی اضافه کرد: اغنیا مکه روند و فقرا سوی تو آیند، جان بقربان تو آقا که حج فقرائی؛ زمانی که حجاج به سفر حج می‌روند افرادی که این سفر نصیبشان نشده می‌توانند با حضور در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام و زیارت ایشان از ثوابی که با هزار سفر حج برابری می‌کند بهره‌مند شوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در ادامه با اشاره به‌روز عفاف و حجاب تصریح کرد: به مناسبت هفته عفاف و حجاب مراسمی دریکی از پارک‌های شهر میانه با حضور پرشور مسئولان و مردم برگزار شد که متأسفانه با برگزاری یک تئاتر در مقابل چشم بانوان محجبه، مقوله حجاب را مورد تمسخر قراردادند.

وی خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای مقوله حجاب را سیاسی کرده‌اند در این برهه زمانی حجاب نماد دفاع از اسلام و تشیع شده است همه باید تلاش کنیم با ترویج حجاب و عفاف در جامعه و تربیت اصلح فرزندانمان این گنجینه ارزشمند را حفظ کنیم و از یاد نبریم که در اکثر وصیت‌نامه‌های شهدا بر حفظ حجاب تأکید شده است. 

امام‌جمعه میانه با تأکید بر اینکه بی‌توجهی به امر عفاف و حجاب جامعه را به سمت نابودی می‌کشاند عنوان کرد: مطابق روایات موجود هر زنی که با آرایش آن‌چنانی و پوششی نامناسب از خانه خارج شود، همواره مورد لعنت خدا و ملائکه فرار خواهد گرفت، تا وقتی‌که به خانه برگردد، هرچند برگشتنش به خانه طول بکشد».  خانمی که پوشش مناسب ندارد همواره در معرض دید مردان شهوت‌پرست و چشمان آلوده قرار خواهد گرفت.

وی همچنین با اشاره به ۲۲ تیر ۱۳۶۱ سالروز آغاز عملیات رمضان، یاد و خاطره شهدای این عملیات را گرامی داشت و گفت: در این عملیات مشترک سپاه و ارتش ستون فقرات دشمن شکسته شد و ارتش عراق تلفات سنگینی داد؛ عملیات رمضان به دنیا نشان داد که رزمندگان اسلام در برابر دشمنان مستحکم‌تر از همیشه ایستاده‌اند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به فرارسیدن روز شورای نگهبان اذعان داشت: شورای نگهبان مطابق فرمایش حضرت امام (ره) برای دشمن خار چشم است کسانی که از فیلترهای شورای نگهبان در انتخابات مجلس یا .. نمی‌توانند عبور کنند نباید این نهاد را مورد تخریب قرار دهند چراکه اعضای شورای نگهبان افرادی فقیه و دلسوز نظام بوده و به‌هیچ‌وجه کینه‌ای در کارشان نیست لکن امروز نیاز است شورای نگهبان بر کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرها نیز نظارت کند چراکه در شورای شهر برخی شهرهای بزرگ تخلفاتی روی‌داده که سبب آبروریزی برای کشور می‌شود همچنین انتظار می‌رود مردم این شورا را که پشتیبان نظام است موردحمایت بیشتری قرار دهند.

وی با اشاره به تهدید جان شیخ زکزاکی در زندان‌ نیجریه یادآور شد: شیخ زکزاکی در زندان نیجریه به‌شدت مریض است وی روحانی جهادگری است که ۶فرزندش را به شهادت رسانده‌اند مردم برای سلامتی این شیخ ایثارگر دعا کنند و از دولت و سازمان‌های مدافع حقوق بشر می‌خواهیم برای آزادی وی اقدامات لازم را انجام دهد و دولت نیجریه مسئول حفظ جان شیخ زکزاکی است.

امام‌جمعه میانه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کاهش تعهدات برجامی ایران ابراز کرد: قدم ایران در افزایش غنی‌سازی اورانیوم پاسخ قاطعی به بدعهدی‌های طرف مقابل است امروز دشمن پروژه شکست ایران را شروع کرده است که به حول قوه الهی بازهم شکست خواهند خورد و ما با تمام توان مقابل زیاده‌خواهی‌های آنان ایستادگی خواهیم کرد.

وی با اشاره به توقیف نفت‌کش ایرانی توسط دولت انگلیس، خواستار برخورد متقابل سپاه و ارتش غیور با این دولت و هم‌پیمانان آن شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی  در پایان به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری اشاره کرد و افزود: در انتخابات دخالت نخواهم کرد چراکه وظیفه بنده این نیست اهل ایمان خودشان برنامه‌ریزی کنند و جوانان توانمند، نیروهای کارآمد را شناسایی کرده و سعی کنند افراد اصلحی به مجلس راه پیدا کنند.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :