تیم ملی تکواندو دانشجویان مردان ایران در سایه درخشش ملی‌پوشان میانه‌ای به مقام قهرمانی مسابقات یونیورسیاد جهان دست یافت.

به گزارش میانه نیوز، مسابقات تیمی مردان در بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۹ با حضور ۱۸ تیم امروز (شنبه – ۲۲ تیرماه) در “ناپل” ایتالیا برگزار شد که در پایان این رقابت‌ها تکواندوکاران توانمند کشورمان موفق شدند با غلبه بر تیم مصر عنوان قهرمانی را کسب کنند.

ملی‌پوشان دانشجو تکواندو ایران با ترکیب میرهاشم حسینی، امیرمحمد بخشی، سروش احمدی و عرفان ناظمی در نخستین دیدار این رقابت‌ها به مصاف تیم اوکراین رفتند و با نتیجه ۴۵ بر ۱۱ این پیکار را به پایان رساندند

تیم ملی تکواندو مردان کشورمان در دومین مبارزه خود رو در روی تیم چین قرار گرفت و ۳۲ بر ۹ موفق شد با پیروزی از شیاپ‌چانگ خارج شود.

این تیم در سومین نبرد و در مرحله نیمه‌نهایی برابر هوگوپوشان مالزی با نتیجه ۳۶ بر ۱۰ به برتری رسید و به فینال راه پیدا کرد که در این مرحله نیز برابر مصر مقتدرانه (۳۳ بر ۶) به برتری رسید تا بر سکوی قهرمانی بایستد.


 

در ترکیب تیم ۴ نفره ایران، سه هوگوپوش را نمایندگان آذربایجان‌شرقی از شهرستان میانه با اسامی میرهاشم حسینی، امیرمحمد بخشی و عرفان ناظمی تشکیل می‌دادند که از این جمع، حسینی و بخشی در بخش انفرادی این مسابقات نیز موفق به کسب نشان خوش‌رنگ طلا شده بودند.

در مجموع ۳ ورزشکار اعزامی استان آذربایجان‌شرقی با کارنامه غرورآفرین هت‌تریک در کسب مدال زرین به کار خود در این مسابقات خاتمه دادند.

از سویی، تیم ملی تکواندو مردان ایران درحالی عنوان قهرمانی این مسابقات در بخش تیمی کیوروگی را به خود اختصاص داد که در قسمت انفرادی نیز توانست ۴ نشان از ۶ مدال توزیعی طلا را به خود اختصاص داده و بالاتر از تیم کره‌جنوبی جایگاه اول را به نام خود ثبت نماید.

گفتنی است، هدایت تیم ملی تکواندو مردان کشورمان در این مسابقات برعهده «فریبرز عسکری» به عنوان سرمربی و «علی محمد بسحاق» به عنوان مربی بود./آناج

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :