امام جمعه میانه با اشاره به توقیف کشتی نفت‌کش ایرانی توسط بریتانیا یادآور شد: امنیت خط قرمز جمهوری اسلامی است و ایران نیز در مقابل این اقدام دولت انگلیس مقابله به مثال کرده و نفت‌کش آنان را توقیف کرد رهبر معظم انقلاب وعده داده بودند که این دزدی دریایی انگلیسی‌ها بی‌جواب نخواهند ماند و بعد از چند روز نیروهای مومن سپاه نفتکش آنان را توقیف کردند.

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به فیش‌های اجابت دعا اظهار داشت: خداوند متعال خالق انسان به بندگان خود در آیه ۶۰ سوره غافر سفارش کرده است “ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ” بخوانید مرا اجابت کنم شما را؛ اینکه طلب حاجت از خداوند متعال چگونه میسر می‌شود باید به سیره و روش بندگان صالح خداوند و اولیای الهی توجه و عنایت داشته باشیم.

امام‌جمعه میانه با تفسیر آیه شریفه “رَبِّ إِنِّی لِما أَنْزَلْتَ إِلَیَّ مِنْ خَیْرٍ فَقِیرٌ” افزود: در این برهه زمانی حساس که مشکلات اقتصادی و بیکاری گریبان گیر جوانان شده و آنان نمی‌توانند ازدواج‌کرده و تشکیل خانواده دهند ذکر این آیه در هنگام طلب حاجات می‌تواند گره‌گشای مشکلات باشد.

وی با اشاره به دیدار اخیر ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: در این دیدار حضرت آقا نماز جمعه را قرارگاه بزرگ فرهنگی کشور عنوان کرده و فرمودند که نماز جمعه همانند یک زنجیره به‌هم‌پیوسته است که تمام اهل ایمان را در سراسر کشور به همدیگر متصل کرده و مظهر اتحاد مسلمانان است لذا باید مردم با حضور پرشور خود در نماز جمعه این جایگاه عبادی و سیاسی را تقویت کنند چراکه خدمت به نماز جمعه خدمت به دین بوده و موجب اندوه دشمنان می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی خاطرنشان کرد: تریبون مقدس نماز جمعه عالی ترین ابزار جمهوری اسلامی ایران برای تبیین ارزش های اسلام و انقلاب  است که بهترین گفتمان عبادی و سیاسی را برای مردم تشریح می‌کند و مطابق تعبیر امام خامنه‌ای، نماز جمعه محل اصلی توجه دادن دل‌های مردم به ذکر الهی است.

وی در ادامه با اشاره به سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت از سوی ایران در سال ۱۳۶۷ افزود: دشمنان سعی کردند با تصویب این قطعنامه طوری القا کنند که گویی ایران کشور ادامه‌دهنده جنگ است اما به لطف خدا و مقاومت مردم و امام (ره) ملت ایران نشان دادند چنین قطعنامه‌هایی که علیه ملت‌های مظلوم صادر می‌شود اثری نداشته و مقاومت تنها راه مقابله با زورگویی‌هاست.

امام‌جمعه میانه همچنین با اشاره به آغاز عملیات والفجر۲ در ۲۹تیرماه سال ۶۲، یاد و خاطره شهدای این عملیات را گرامی داشت.

وی با اشاره به ۳۰تیر روز بزرگداشت آیت‌الله سید ابوالقاسم کاشانی تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله کاشانی در قیام ۳۰تیر سال ۱۳۳۱ با به صحنه آوردن مردم جهت ابقای مصدق در مسند نخست‌وزیری نقش بسیار مهمی ایفا کرد اما بعد از مدت‌ها مصدق این لطف اهل ایمان را فراموش کرده و در مسیر فراموشی یاران قدم برداشت و به افرادی میدان فعالیت داد که غرب‌گرا بودند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با اشاره به توقیف کشتی نفت‌کش ایرانی توسط بریتانیا یادآور شد: امنیت خط قرمز جمهوری اسلامی است و ایران نیز در مقابل این اقدام دولت انگلیس مقابله به مثال کرده و نفت‌کش آنان را توقیف کرد رهبر معظم انقلاب وعده داده بودند که این دزدی دریایی انگلیسی‌ها بی‌جواب نخواهند ماند و بعد از چند روز نیروهای مومن سپاه نفتکش آنان را توقیف کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی همچنین با اشاره به حمله توپخانه‌ای ایران به تروریست‌های مستقر در کردستان عراق هشدار داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با قتل و عام این تروریست‌ها پاسخ دندان‌شکنی به حامیان آنان دادند دشمنان باید بدانند که انقلاب اسلامی ایران برای امنیت خود صاحب بوده و اجازه خدشه‌دار شدن آن را نخواهد داد.

وی با قدردانی از سخنرانی قاطع و انقلابی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان بیان داشت: سید حسن نصرالله با صراحت دولت امارات را تهدید کرد که اگر جنگی علیه ایران شروع شود تمام منطقه به آتش کشیده شده و اولین کشور مورد هدف امارات خواهد بود.

امام جمعه میانه در پایان با اشاره به تهدید جان شیخ زکزاکی در زندان‌ نیجریه خطاب به مردم گفت: شیخ زکزاکی در زندان نیجریه به‌شدت مریض است وی روحانی جهادگری است که ۶فرزندش را به شهادت رسانده‌اند مردم برای سلامتی این شیخ ایثارگر دعا کنند و از دولت و سازمان‌های مدافع حقوق بشر می‌خواهیم برای آزادی وی اقدامات لازم را انجام دهد و دولت نیجریه مسئول حفظ جان شیخ زکزاکی است.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :