امام جمعه میانه گفت: بنده از نمایندگان شهرستان میانه سوال دارم به بنده بگویند درباره جاده‌های مواصلاتی شهرستان میانه که وضعیت اسفناکی دارند چه کرده‌اند؟

به گزارش میانه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه واقعه غدیر نشان‌دهنده تجلی دین و سیاست است اظهار داشت: در آستانه دهه مبارک امامت و ولایت قرار گرفته‌ایم و انتظار می‌رود مسئولان برای برگزاری هر چه بهتر و شایسته‌تر مراسمات این عید بزرگ تلاش وافری کنند.

امام جمعه میانه افزود: حضرت امام خمینی(ره) در بیان اهمیت واقعه غدیر فرموده‌اند که غدیر آمده تا بفهماند که سیاست به همه مربوط است سیاست یعنی با خبر بودن مردم روند اداره کشور؛فرمایش امام(ره) بر این صدق می‌کند که همه در قبال امورات کشور خود مسئول هستند از اقشار مختلف مردم گرفته تا تمامی نهادها و ارگان های کشور در تعیین سرنوشت کشور نقش مهمی دارند.

وی با بیان اینکه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار گرفته‌ایم تاکید کرد: ایام انتخابات نزدیک است لذا عده‌ای از برخی مسئولان سوء استفاده کرده و با انتشار تصاویری از آنان مدعی می‌شوند که فلان مسئول از بنده حامی است البته برخی از این‌ها پول‌های کلانی در انتخابات هزینه کرده و می‌گویند که در قبال شهرستان خود احساس تکلیف کرده‌ایم!

حجت الاسلام و المسلمین محمدی ادامه داد: به من امام جمعه می‌گویند حاج‌آقا به بنده تکلیف کنید تا در انتخابات حضور پیدا کنم! منِ امام جمعه قرار نیست بر کسی تکلیف کنم یا در انتخابات دخالتی داشته باشم، خیر؛ اگر فردی کاردان و متخصص احساس می‌کند که حضورش در مجلس می‌تواند درد جامعه و دیارش را درمان کند باید خودش احساس تکلیف کند.

امام جمعه میانه با اشاره به اینکه کسانی کاندیدا شوند که بتوانند با قانون‌گذاری‌های کارشناسی شده و نظارت صحیح بر اجرای آن‌ها مشکلات کشور علی الخصوص شهرستان میانه را دوا کنند خاطرنشان کرد: بنده از نمایندگان شهرستان میانه سوال دارم به بنده بگویند درباره جاده‌های مواصلاتی شهرستان میانه که وضعیت اسفناکی دارند چه کرده‌اند؟ برای بهبود وضعیت جاده‌های میانه چقدر اعتبار توانسته‌اند جذب کنند؟ وعده و وعید به درد مردم میانه نمی‌خورد این مردم عمل می‌خواهند، برخی یک دریا وعده می‌دهند ولی اندازه یک قطره باران هم عمل نمی‌کنند.

وی همچنین متذکر شد: شهرستان‌هایی که حتی نصف میانه هم نیستند برای آسفالت راه‌های شهری و روستایی خود میلیاردی اعتبار جذب کرده‌اند این درحالی است که راه‌های اکثر روستاهای شهرستان میانه خاکی بوده و بعضا صعب العبور هستند؛ منِ امام جمعه که دائما به روستاهای میانه سر میزنم می‌دانم مردم این روستاها چه می‌کشند ولی آن مسئولی که حتی راه فلان روستای محروم را هم بلد نیست نمی‌تواند مشکلات آنان را درک کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی با ذکر این موضوع که مجلس محل تجمع نمایندگان کاردان، انقلابی و پاکدست است یادآور شد: ما برای شهرستان میانه نمایندگانی می‌خواهیم که بتوانند وضعیت راه‌های این شهرستان را بهبود بخشند و پیگیر مشکلات اساسی این شهرستان باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در ادامه با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب خطاب به گروه‌های جهادی اذعان داشت: معظم له در این نامه تاکید کردند که خدمت‌رسانی را جهت تحقق عدالت و پیشرفت همگانی نهادینه کنید؛ این یعنی تمامی اقشار جامعه علی الخصوص سرمایه‌داران و بازاریان اهل ایمان از سرمایه‌های خود جهت پیشرفت و آبادانی کشور خود هزینه کنند، حضرت آقا همچنین فرمودند که جهادگران هنرمندانه کارهای خود را تبلیغ کنند تا آن‌هایی که کارشان ناکارآمد جلوه دادن انقلاب است نتوانند به اهداف پلید خود دست پیدا کنند.

وی همچنین به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هیأتی از جنبش انصارالله یمن اشاره کرد و گفت: امام خامنه‌ای در این دیدار تاکید کردند که پیروزی ملت یمن حتمی است این دیدار حضرت آقا حاوی پیامی بزرگ به استکبار جهانی بود که ملت ایران از مظلومان جهان حامی بوده و در این راه ثابت قدم هستند.

امام جمعه میانه در بخش دیگری از سخنان خود به بحث تحقق عدالت و مبارزه با فساد که مطالبه اصلی رهبری از دستگاه قضایی است اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم در جامعه عدالت تحقق پیدا کند باید با فساد مبارزه شود رهبر معظم انقلاب فرمودند باید مبارزه با فساد را اول از درون قوه قضائیه شروع کنید؛ برای ریشه‌کن کردن فساد در جامعه، باید مفسدان را از بین ببرند آقای رئیسی پیگیر جدی مسئله فساد بوده و در این راستا مردم از وی انتظارات بیشتری دارند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی خطاب به رئیس دستگاه قضا گفت: آقای رئیسی مبارزه با فساد را از درون قوه قضائیه شروع کنید از برخی قضات باید سوال شود که سرمایه میلیاردی را از کجا آورده‌اند باید اموال نامشروع تمامی مسئولان اعاده شود اگر اینگونه باشد مردم به عملکرد دستگاه قضایی اطمینان کامل پیدا خواهند کرد.

وی اضافه کرد: فراخوانی که آیت الله رئیسی در فضای مجازی مبنی بر گزارش فساد اقتصادی مسئولان توسط مردم داده است امری ارزشمند بوده و باید مردم در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.

امام جمعه میانه با اشاره به لغو خودمختاری منطقه کشمیر توسط دولت هند ابراز داشت: بحث کشمیر برای ما مسلمانان مهم است البته آمریکایی‌ها نقشه کشیده‌اند تا میان مسلمانان و هندوها جنگ راه‌بیندازند داستان جمع‌آوری حکومت محلی کشمیر توسط دولت هند محل حرف و حدیث است انتظار می رود این است که دولت هند از آرا و حقوق مردم کشمیر صیانت کرده و از تعرض به آن ها دست بردارد.

وی در پایان به اشاره به آزادی شیخ زکزاکی گفت: آزادی شیخ زکراکی خبر خوشی بود که امیدواریم هر چه زودتر ایشان سلامتی خود را به طور کامل به دست آورند.

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :