امام جمعه با تأکید بر اینکه باید با فساد اداری برخورد جدی شود گفت: فساد اداری یک معضل اجتماعی است و فقط منحصر به ادارات نیست بلکه در سایر ارگان‌ها و نهادها هم دیده می‌شود؛ عدالت اجتماعی زمانی محقق می‌شود که با این معضل در کشور برخورد جدی شود.

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه اسلام به بحث شکر نعمت اهمیت زیادی داده است اظهار داشت: یکی از راه‌های شکرگزاری نعمت، قدرشناسی نعمت است سپاس و قدردانی از افرادی که مشکلات مردم را حل کرده و گره‌ای از کارهای آنان باز می‌کنند ضروری است چراکه هر کس قدردان خوبی‌ها و محبت‌های بندگان خدا نباشد یقیناً بنده شاکر خدا نیز نخواهد بود.

وی افزود: پدر و مادر یکی از والاترین نعمت‌هاست که باید قدردان آنان باشد از سویی دیگر امروز نعمت امنیت یکی از حیاتی‌ترین مسائل است که باید قدردان تأمین‌کنندگان امنیت باشیم و شکر نعمت به‌جا آوریم.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه قلم و اصحاب  قلم‌به‌دستی که برای اتحاد و یکپارچگی می‌نویسند نعمت بزرگی هستند تصریح کرد: قلمی مبارک است که برای ایجاد اتحاد و اتفاق بنویسد و خداوند در قرآن برای این قلم قسم‌خورده است لکن خدا بشکند آن قلمی را که باعث اختلاف میان علما، سیاسیون یا … شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با قدردانی از حضور باشکوه مردم در تشییع پیکر مجاهد نستوه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید سجاد حججی امام‌جمعه اسبق و نماینده مردم شهرستان میانه در دور اول و سوم مجلس و شورای اسلامی گفت: ایشان عالمی انقلابی و مبارز بودند که زحمات زیادی برای شهرستان میانه کشیده بودند و امروز در کنار مرقد پدر بزرگوارشان به خاک سپرده شدند؛ از حاج‌آقای آل هاشم نماینده مکرم ولی‌فقیه در استان هم که در این مراسم حضور پیداکرده و اقامه نماز بر پیکر حاج‌آقای حججی را بر عهده گرفتند کمال تشکر و قدردانی راداریم.

وی در ادامه با اشاره سالروز شهادت شهید سید اسدالله لاجوردی افزود: شهید لاجوردی در قوه قضائیه برای جمهوری اسلامی یک آبرو بود وی در انقلاب نقش مهمی داشت، یاد و نام این انسان مؤمن و متعهد را گرامی می‌داریم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در ادامه بابیان ویژگی‌های دولت در تراز انقلاب اسلامی اذعان داشت: تمامی دولت‌ها در جمهوری اسلامی به‌اندازه توان خود زحمت‌کشیده‌اند نباید در جامعه خدمات دولت‌ها سیاه نمایی شود اگر نقدی هم باشد باید منصفانه صورت پذیرد امروز در کشور دولتی در تراز انقلاب اسلامی نیاز است دولتی که بر پایه علم و تحقیق پایه‌گذاری شده و در تمامی حوزه‌ها از اهل‌فن و کارشناسان استفاده کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با تأکید بر اینکه باید با فساد اداری برخورد جدی شود هشدار داد: فساد اداری یک معضل اجتماعی است و فقط منحصر به ادارات نیست بلکه در سایر ارگان‌ها و نهادها هم دیده می‌شود؛ عدالت اجتماعی زمانی محقق می‌شود که با این معضل در کشور برخورد جدی شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید معنویت و اخلاق اسلامی را در جامعه نهادینه کند امروز ما از معنویت دور شده‌ایم دعاهای کمیلی که اوایل انقلاب با حضور پرشور جوانان با آن حس و حال وصف‌ناپذیر برگزار می‌شد امروز چرا خبری از آن نیست؟ باید برای این مسائل چاره‌اندیشی شود نباید در کشور مدیران کارآمد بابی ادبی‌ها و بی‌اخلاقی‌های سیاسی و ناجوانمردانه مورد هجمه قرار بگیرند اگر کشوری آباد می‌خواهیم باید قوه قضائیه، دولت و مجلس همراه هم و در کنار هم برای خدمت به مردم تلاش کنند.

امام‌جمعه میانه همچنین با انتقاد از سیستم بانکداری گفت: گزاره‌های اقتصادی کشور باید بر پایه مبانی اسلام باشد امروز متأسفانه در برخی بانک‌های ما خبری از گزاره‌های اسلامی نبوده و غرق در ربا شده‌اند این قابل‌قبول نیست و باید این رویه اصلاح شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مردم باید در انتخابات افرادی پرکار، جوان باتجربه و کارشناس و متعهد را انتخاب کرده و به بهارستان بفرستند تا مجلس یک مجلسی در تراز انقلاب باشد.

وی در پایان با اشاره به مسائل بین‌المللی خواستار عزت ملی در روابط خارجی و مرزبندی با دشمنان شد و افزود: باید در مقابل دشمنان هوشیار بوده و در قبال هرگونه تحرکات آنان اقدام متقابل انجام دهیم البته احترام متقابل به کشورهای متحد نیز باید مدنظر قرار بگیرد و باید بیشتر مراقب باشیم تا تحت تأثیر اهداف شیطانی دشمن که از طرق مختلف القا می‌شود قرار نگیریم.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :