امام جمعه میانه بابیان اینکه شهرستان میانه از پتانسیل‌های بالقوه‌ای برای توسعه برخوردار است تأکید کرد: برای توسعه چند عامل مهم دخیل بوده که اصلی‌ترین آن اتحاد مسئولان است تجربه ثابت کرده که دعوا و اختلاف‌افکنی موجب پسرفت و ناراحتی مردم می‌شود امروز باید همه همت کنیم تا شهرستان میانه را به جایگاه اصلی خودش برسانیم.

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه تلاش و کوشش رمز پیروزی انسان در تمامی عرصه‌هاست اظهار داشت: امروز بزرگ‌ترین آفت جامعه سستی و تنبلی است انسان برای رسیدن به اهدافش باید تلاش و کوشش جدی داشته باشد زیرا انسان به‌اندازه تلاشش پیشرفت خواهد کرد بدون همت و تلاش انسان بهره‌ای از دنیا نخواهد برد، آخرت نیز این‌گونه است اگر می‌خواهیم از نعمات الهی برخوردار باشیم خداوند ما را امر به جهاد نفس کرده است.

امام‌جمعه میانه افزود: انسان اگر با هوای نفس خود مبارزه کند مطمئناً هم در دنیا و هم در آخرت رستگار خواهد شد چراکه مبارزه با نفس سرآغاز حل بسیاری از مشکلات است.

وی با تشریح معضلات اولویت‌دار کشور گفت: مسئله خانواده و اقتصاد یکی از مشکلات اصلی کشور در این برهه زمانی است ما امروز در بحث خانواده مشکل‌داریم که مشکلات اقتصادی می‌تواند یکی از دلایل آن باشد لکن جایگاه نماز جمعه نقش تربیتی و آموزشی دارد و برای حل این مشکل می‌طلبد تا دستگاه‌های اجرایی که اکثر امکانات در اختیار آنان است بیش‌ازپیش تلاش کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی بابیان اینکه شهرستان میانه از پتانسیل‌های بالقوه‌ای برای توسعه برخوردار است تأکید کرد: برای توسعه چند عامل مهم دخیل بوده که اصلی‌ترین آن اتحاد مسئولان است تجربه ثابت کرده که دعوا و اختلاف‌افکنی موجب پسرفت و ناراحتی مردم می‌شود امروز باید همه همت کنیم تا شهرستان میانه را به جایگاه اصلی خودش برسانیم.

وی با اشاره به اینکه وظیفه همه مسئولان تکریم ارباب‌رجوع است خاطرنشان کرد: همه مسئولان باید انصاف را رعایت کرده و عادل باشند اگر بنده و آقای فرماندار احساس کنیم مسئولی نسبت به مشکلات مردم بی‌تفاوت بوده و به وظایف خود علی‌رغم تذکرات داده‌شده بی‌توجهی می‌کند اقدام و عمل قاطعی خواهیم کرد لکن جایگاه امام‌جمعه اجرایی نبوده و جنبه نظارتی دارد ازاین‌رو بنده به‌عنوان امام‌جمعه نه کسی را تاکنون برای تصدی پستی سفارش کرده‌ام و نه خواهم کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با اشاره به آغاز ماه محرم‌الحرام ابراز کرد: پسندیده است در این ماه ارزشمند و پربرکت از قرائت زیارت عاشورا که آثار و برکات زیادی دارد غافل نبوده و به‌خوبی از فضیلت‌های ماه محرم بهره‌مند شویم.

وی در ادامه با گرامیداشت هفته دولت و یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر گفت: به مناسبت هفته دولت پروژه‌های متعددی در شهرستان میانه به بهره‌برداری رسید که لازم می‌دانم در این راستا از زحمات فرماندار محترم و روسای ادارات قدردانی کنم.

امام‌جمعه میانه همچنین با اشاره به آغاز هفته امربه‌معروف و نهی از منکر تصریح کرد: امید است تا در سطح کشور برنامه منسجمی برای بحث امربه‌معروف و نهی از منکر تنظیم شود تا جلوی منکرات علنی در جامعه گرفته شود البته در این راستا باید دستگاه قضایی نیز حامی امران به معروف و ناهیان از منکر باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در بخش دیگری از سخنان با تأکید بر اینکه مطابق امر مقام معظم رهبری مذاکره با آمریکا سم است یادآور شد: سیاست‌های کلی نظام را حضرت آقا تعیین می‌کنند و ایشان به‌صراحت فرمودند که مذاکره با آمریکا منتفی است لکن اینکه عده‌ای ساز مذاکره و گفت‌وگو با آمریکا را می‌زنند باید بدانند که از مذاکره با آمریکا چیزی عاید ما نشده است مگر فراموش کرده‌ایم که آمریکایی‌ها علیه نظام اسلامی چه فتنه‌هایی کرده‌اند؟ از ترور دانشمندان هسته‌ای گرفته تا کودتای زمان مصدق همگی نشان از عدم صداقت و زورگویی آمریکایی‌ها با ایران اسلامی دارد.

وی به بحث مبارزه به فساد در کشور نیز اشاره کرد و افزود: با ورود آقای رئیسی به دستگاه قضا شاهد تحولات زیادی هستیم امروز در جامعه نباید عده‌ای طوری القا کنند که گویی همه مسئولان فاسد هستند خیر این‌گونه نیست ما مسئولان کارآمد زیاد داریم ایران مدیران ارزشی و مدبر زیاد دارد و باید این را هم بدانیم که فساد در همه جای جهان وجود دارد اما ما معتقدیم باید در جمهوری اسلامی ریشه فساد خشکانده شود و این ممکن نمی‌شود مگر با همکاری بیش قوای سه‌گانه.

امام‌جمعه میانه در پایان با اشاره به لغو خودمختاری منطقه کشمیر توسط دولت هند ابراز داشت: بحث کشمیر برای ما مسلمانان مهم است البته آمریکایی‌ها نقشه کشیده‌اند تا میان مسلمانان و هندوها جنگ راه‌بیندازند داستان جمع‌آوری حکومت محلی کشمیر توسط دولت هند محل حرف و حدیث است انتظار می رود این است که دولت هند از آرا و حقوق مردم کشمیر صیانت کرده و از تعرض به آن ها دست بردارد.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :