معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، ایجاد فضا و تامین تجهیزات  را بخش مهمی از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عنوان کرده از تخصیص کامل ردیف مشارکتی با اعتبار ۸ هزار و۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار در حوزه آموزش و پرورش طی سال جاری خبر داد.

به گزارش میانه نیوز، به نقل از روابط عمومی فرمانداری میانه، مهرالله رخشانی مهر با حضور در شهرستان میانه و طی جلسه ای در فرمانداری ویژه میانه، پیگیری برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام را یکی از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش دانسته، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش جزو اولین دستگاههایی است که ۸۰ درصد اعتبارات سال ۹۸ به آن تخصیص  یافته و این روند از سال ۹۷ آغاز شد که با حمایت سازمان برنامه و بودجه ۱۱۰ درصد اعتبارات را تخصیص گرفتیم  که امسال با این رقم تخصیصی تمامی پروژه های نیمه تمام تکمیل خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به تخریبی بودن ۳۰ درصد مدرسه‌های سطح کشور و مقاومت قابل قبول ۷۰ درصد از مدارس به آغاز نوسازی مدرسه‌های کشور از سال ۶۸ اشاره کرده افزود: ما در حال حاضر ۴۰ هزار کلاس درس نیمه تمام در سطح کشور داریم .

وی همچنین با اشاره به اجرای پروژه ها نیمه تمام در سطح کشور گفت: در مهر ماه سال جاری حدود ۱۰ هزار کلاس درس به همراه ۲ هزار پروژه تحویل ادارات کل آموزش و پرورش خواهیم داد همچنین ۱۴۵ سالن ورزشی و ۱۶ استخر نیز تحویل خواهد شد.

رخشانی مهر اضافه کرد: بخش دوم از پروژه های نیمه تمام با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز در دهه فجر امسال تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی ۸۰ درصد اعتبارات تخصیصی امسال به سمت تکمیل پروژه های نیمه تمام هدایت می شود سهم استان آذربایجان شرقی را یکهزار میلیارد ریال عنوان کرده گفت: از این سهم ۱۵ درصد یعنی ۱۵۰ میلیارد ریال فقط برای تکمیل و بهره برداری از پروژه مدرسه زینبیه و استخر دانش آموزی در میانه تخصیص یافته است.

رخشانی مهر پروژه شهدای زینبیه میانه را از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و آموزشی یکی از پروژه های مهم برشمرده افزود: این پروژه پس از توقفی کوتاه با تامین اعتبار لازم فعال شده و تا مهر ماه ۹۹ تحویل خواهد شد همچنین استخر دانش آموزی نیز حداکثر تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی نگهداری فضاهای آموزشی احداث شده را مهم عنوان نموده با اشاره به هزینه بر و زمانبر بودن ساخت مدارس و نیز با اعلام تخصیص اعتبار ۸۰ درصدی در حوزه آموزش و پرورش طی سال جاری، از هزینه کرد ۴ هزار میلیارد ریال تا به امروز برای جمع آوری بخاری های نفتی در سطح کشور خبر داده بر ضرورت استفاده بهینه از فضاهای آموزشی و استاندارد سازی فضاها تاکید کرد.

IMG 1968

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان آذربایجان شرقی نیز با حضور در این جلسه اولویت اصلی سازمان را اتمام پروژه های نیمه تمام و در وهله بعد اجرای پروژه های جدید خواند.

پیام صدقی از اجرای مدیریت سبز در مدارس خبر داده گفت: مدیریت مصرف انرژی و توسعه مدارس سبز یکی از مهم‌ترین اولویت‌‎های سازمان نوسازی مدارس است، بنابراین باید تلاش کنیم تا اهداف این اولویت در کشور محقق شود.

وی فرهنگ سازی و آموزش دانش‌آموزان و معلمان را یکی از راه‌های رسیدن به مدیریت سبز مدارس دانسته افزود: ما باید آموزش را از مدارس و سپس جامعه آغاز کنیم که امیدواریم با همکاری سایر دستگاه‌ها جهت فرهنگ سازی توسعه مدارس سبز و مدیریت سبز موفق عمل کنیم. 

IMG 1929 copy

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به وجود پروژه های مشارکتی ما بین خیرین و دولت که از سوی خیرین تامین اعتبار شده، خواستار تسریع در تخصیص اعتبار تعهد شده از سوی سازمان نوسازی مدارس کشور برای تسریع در روند اجرای این پروژه ها شد.

 محمدرضا مشایخی در جلسه ای با حضور معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، دکتر شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اضافه کرد: با توجه به وسعت و پراکندگی جمعیت  ۴۵ درصد از مدارس شهرستان میانه نیاز مبرم به تخریب و بازسازی کامل دارند که امیدواریم با حمایت و یاری مسئولین کشوری و استانی شاهد نوسازی این مدارس به ترتیب اولویت باشیم.

وی با بیان اینکه در منطقه میانه شاهد جذب بالاتر از میانگین دانش آموزان در رشته های فنی، حرفه ای و کارو دانش هستیم ضرورت ایجاد مدرسه ۱۲ کلاسه بویژه در حوزه خواهران را مهم خوانده افزود: پروژه شهدای زینبیه نیز از اولین و مهمترین پروژه ها از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و آموزشی و یکی از مطالبات مردمی و نیاز آموزشی است که  امیدواریم با حمایتهای ویژه استانی و کشوری  تا سال تحصیلی ۹۹ به بهره برداری برسد.

مشایخی خواستار تسریع در روند احداث استخر دانش آموزی و بهره برداری از آن تا دهه فجر سال جاری و تکمیل مدرسه مشارکتی شده گفت: تسریع در روند احداث مدرسه استثنایی عمار با مشارکت بانک ملی و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس نیز از دیگر نیازهای شهرستان و مطالبات مردمی است.

IMG 1925

شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به سرآمد بودن شهرستان در بسیاری از حوزه ها بویژه ورزش و کسب رتبه های برتر علمی و آموزشی از جمله در کنکور سراسری خواستار تکمیل پروژه های مورد نیاز در حوزه آموزش و پرورش شهرستان در اسرع وقت شد.

بازید از پروژه شهدای زینبیه، استخر دانش آموزی، مدرسه هیئت امنایی دخترانه عفاف احداثی از سوی اداره کل نوسازی مدارس استان از جمله برنامه هایی بود که امروز با حضور معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و مسئولین شهرستان انجام شد.  

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :