امام جمعه میانه گفت: یکی از نمایندگان مجلس فعلی، ۱۷ میلیارد تومان برای اینکه به مجلس راه پیدا کند خرج کرده است؛ ۱۷ میلیارد مبلغ کمی نیست با این پول می‌توان برای خیل عظیمی از جوانان اشتغال‌زایی کرد هدف این‌چنین افرادی که با هزینه کردهای کلان سعی درراه یابی به مجلس دارند چیست؟

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه محرم ماه بهره‌مندی از برکات زیارت عاشورا است اظهار داشت: اهل‌بیت علیهم‌السلام ما را به خواندن زیارت پرفضیلت عاشورا توصیه کرده‌اند وجود صد لعن و نفرین به کفار و سلام به اهل‌بیت عصمت و طهارت نشان از اهمیت وافر این زیارت دارد.

امام‌جمعه میانه گفت: زیارت عاشورا علاوه بر ذکر الهی، ضد کفر و یهودیت بوده و در ایام محرم‌الحرام بهترین ذکر لعن بر دشمنان اسلام و صلوات بر پیامبر(ٌص) و خاندان مطهر ایشان است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با تشریح فرمایشات امام خمینی(ره) در خصوص واقعه کربلا خاطرنشان کرد: حضرت امام (ره) فرمودند که کربلای ما کاخ سلطنت شیطانی را فروریخت؛ کربلا یک درس و مکتب بزرگی برای ما مسلمانان بوده و امروز به برکت نام امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل (ع) اسلام زنده مانده است لذا انتظار می‌رود در این ایام علما و مداحان عزیز با توجه ویژه به محتوای عزاداری‌ها، اهداف قیام عاشورا را برای مردم تبیین کنند.

وی با اشاره به برگزاری باشکوه مراسمات عزاداری ماه محرم در شهرستان میانه ابراز کرد: حضور پرشور در دستجات عزاداری یک تجمع عظیم اسلامی را رقم می‌زند لکن همه عزاداران باید تلاش کنند شئونات اسلامی و مذهبی را در این مراسمات رعایت کنند لذا جا دارد بنده از هیئات شاه حسین گویان شهر میانه که تا قبل از ساعات بامدادی شب به عزاداری خود جهت رعایت حال عموم خاتمه می‌دهند نهایت تشکر و قدردانی را کنم؛ اجرتان با امام حسین علیه‌السلام.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی به برگزاری تجمع بزرگ عزاداران میانه در عاشورای حسینی اشاره کرد و افزود: این تجمع بزرگ اسلامی روز عاشورا در محل مزار شهدای شهر میانه با پخش زنده از صداوسیما برگزار می‌شود که در خاتمه این عزاداری، نماز ظهر عاشورا با حضور عموم مردم متدین میانه اقامه خواهد شد.

وی خطاب به متولیان هیئت‌های مذهبی در میانه اعلام کرد: با نذوراتی که مردم به هیئات و دستجات عزاداری اهدا می‌کنند می‌توان به فقرای میانه کمک کرد؛ بله ناهار و شامی که درراه امام حسین علیه‌السلام به مردم داده می‌شود حرکت پسندیده‌ای است اما مهم‌تر از این مسئله خرج نذورات برای فقرا است بنده به‌عنوان امام‌جمعه آماده هستم تا اگر هیئات مذهبی همکاری کنند یک صندوق کارآفرینی به نام مبارک امام حسین علیه‌السلام در میانه تأسیس کنیم و از این طریق برای جوانان و فقرا اشتغال ایجاد کرده و آنان را از وام‌هایی که بانک‌ها با درصدهای کمرشکن پرداخت می‌کنند  بی‌نیاز کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه اضافه کرد: اینکه برخی با نذورات مالی مردم برای ظاهرسازی حسینیه‌ها اقدام کنند کار پسندیده‌ای نبوده و یا دعوت مداح با هزینه‌های کلان چندمیلیونی نیز شایسته مراسم سیدالشهدا علیه‌السلام نیست همه باید این را درک کنیم که در وضعیت فعلی کشور اولویت اول رسیدگی به مستضعفان و فقرا است.

وی طبق روال هر هفته، نکته‌های انتخاباتی نیز داشت و ابراز کرد: یکی از نمایندگان مجلس  فعلی، ۱۷ میلیارد تومان برای اینکه به مجلس راه پیدا کند خرج کرده است؛ ۱۷ میلیارد مبلغ کمی نیست با این پول می‌توان برای خیل عظیمی از جوانان اشتغال‌زایی کرد هدف این‌چنین افرادی که با هزینه کردهای کلان سعی درراه یابی به مجلس دارند چیست؟ این‌همه پول از کجا آمده؟ شورای نگهبان باید هزینه‌های تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات مجلس را رصد کند و مردم هم در انتخاب خود دقت کنند تا افراد اصلحی را به بهارستان بفرستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در ادامه با انتقاد از وضعیت حجاب و عفاف در کشور تصریح کرد: دستگاه‌های متولی درزمینهٔ ترویج حجاب و مبارزه با بی‌حجابی عملکرد قالب قبولی ندارند بنده به‌صراحت عرض می‌کنم و الله در مقابل شهدا جواب نداریم چرا باید امروز وضعیت حجاب در جامعه این‌چنین اسفبار باشد.

امام‌جمعه میانه از خدمات دستگاه قضایی در راستای مبارزه با فساد قدردانی کرد و خطاب به رئیس قوه قضائیه گفت: آقای رئیسی همان‌طور که برای گزارش مفاسد اقتصادی یک سامانه تعریف کردید از شما می‌خواهیم یک سامانه‌ای هم‌جهت دریافت گزارشات و شکایات مردمی از دستگاه قضایی و قوه مجریه تعریف کنید چراکه برای گزارش تخلف یک رئیس اداره یا یک قاضی برخی افراد قادر نیستند به تهران آمده و در دادسرای انتظامی قضات یا دیوان عدالت اداری طرح شکایت کنند لذا انتظار می‌رود در این راستا سامانه‌ای طراحی شود تا بلکه مردم بتوانند به‌راحتی به‌حق خود برسند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در پایان با تأکید بر اینکه گام سوم کاهش تعهدات برجامی باید محکم برداشته شود اظهار کرد: باید دولتمردان گام سوم را انقلابی و قاطعانه بردارند تا حساب کار دست دشمنان بیاید جمهوری اسلامی مقابل بدعهدی طرفین برجام ایستادگی کرده و یقیناً هیچ مذاکره دیگری انجام نخواهد شد ایران به وعده‌های اروپایی‌ها اعتمادی نداشته و هرگونه وعده آنان بدون تضمین برای ما قابل‌قبول نیست و دشمنان بدانند که ایران بااقتدار در صورت ادامه بدعهدی آنان غنی‌سازی ۲۰ درصدی خود را دوباره آغاز خواهد کرد.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :