امام‌جمعه میانه بابیان اینکه باید زمینه پیشرفت شهرستان میانه فراهم شود گفت: چرا باید میانه از منطقه ویژه اقتصادی با تمام مزایای منطقه آزاد ارس برخوردار نباشد تأسیس منطقه ویژه اقتصادی موجب رشد اقتصادی شهرستان و کاهش آمار بیکاری می‌شود

به گزارش میانه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرمیانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه آفت جامعه در زمینه سیاسی و فرهنگی دروغگویی و دادن وعده های دروغ است اظهار داشت: اینکه در جامعه صداقت کم رنگ شود به هیچ عنوان نشانه خوبی نیست نسخه شفابخش امام صادق علیه السلام برای دروغگویان این بود که از دروغگویی بترسید حتی در هنگام شوخی هم به یکدیگر دروغ نگویید.

امام‌جمعه میانه افزود: دروغ‌های کوچک زمینه به زبان آوردن دروغ‌های بزرگ را فراهم می‌کند از بین رفتن صداقت در جامعه و بروز فسادهای اقتصادی به دلیل جلوگیری نکردن از دروغ‌های کوچک است کلید تمام شرها و فسادهای جامعه دروغ‌گویی بوده و خیر در این است که انسان‌ها از نفس خود مراقبت کنند.

وی با تأکید بر اینکه ارائه آمارهای کذب توسط برخی مسئولان موجب بی اعتمادی مردم می شود گفت: بله ما معتقدیم باید در جامعه نشاط بوده و از ناامید کردن مردم پرهیز شود اما نباید با ارائه آمارهای دروغین خودمان را هم فریب بدهیم بلکه باید برای حل آن معضل برنامه‌ریزی و چاره‌اندیشی کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به سخنان ریاست جمهوری اسلامی ایران در نشست عمومی سازمان ملل متحد اذعان داشت: از مواضع و سخنان خوب آقای روحانی در این جلسه قدردانی می‌کنیم اما نقدهایی هم بر این سخنرانی وارد است باید در خصوص برجام مقتدرانه برای طرف بدعهد خط‌ونشان کشیده می‌شد تا آنان بدانند که جمهوری اسلامی هیچ ابایی از آنان نداشته و در صورت ادامه بدعهدی‌ها ما نیز از انجام تعهدات خود خودداری خواهیم کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه خاطرنشان کرد: ما در برجام در انجام تعهدات خود حداقل نه بلکه حداکثر تلاش خود را کردیم اما برعکس طرف مقابل به تعهدات خود عمل‌نکرده است امروز باید دولتمردان بدانند که گره مشکلات کشور با اتکا به آمریکایی‌ها و اروپایی باز نمی‌شود بلکه باید به توان داخلی تکیه داده و ضمن مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی و جلوی قاچاق کالا گرفته شود.

وی در ادامه با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری از سوی مقام معظم رهبری ابراز داشت: معظم له سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری را به سران ۳قوه ابلاغ کردند و مطابق آن سه قوه موظف‌اند اقدامات را زمان‌بندی و پیشرفت‌ها را به ایشان گزارش نمایند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی اضافه کرد: باید نظارت‌ها توسط نهادهای مربوطه به‌گونه‌ای باشد که زمینه فساد ایجاد نشده و جلوی کج روی‌ها گرفته شود ما چندین هزار شهید تقدیم کردیم تا قوانین اسلام در جامعه جاری شود نه اینکه عده‌ای بابی احترامی و بی‌توجهی به قانون آن را تفسیر به رأی خود کنند.

امام‌جمعه میانه خواستار توجه افراد صاحب سرمایه و خیرین به فقرا و نیازمندان جامعه شد و عنوان کرد: خیرین و صاحبان سرمایه باید نسبت به اقشار ضعیف جامعه احساس تکلیف کنند از سویی دیگر باید به حوزه‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها تا حد ممکن کمک کنند تا درزمینهٔ آموزشی و پرورشی کمبودی نبوده و زمینه آموزش‌های تخصصی و فنی و حرفه‌ای فراهم شود.

وی با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی تصریح کرد: نیروهای انتظامی با مأموریت‌های زیادی که دارند بیشترین زحمات را متحمل می‌شوند همه باید قدردان زحمات این نیروهای خدوم بوده و در حین انجام‌وظیفه با آنان همکاری‌های لازم را داشته باشند چراکه ایجاد امنیت و آرامش در شهر با همکاری مردم میسر است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی به هفتم صفر، سالروز شهادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام اشاره کرد و گفت: شایسته است اهل ایمان در این روز برای امام حسن مجتبی علیه‌السلام مجلس سوگواری برگزار کرده و مردم را با سیره آن حضرت آشنا کنند.

وی طبق روال هر هفته توصیه‌هایی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی آتی داشت و افزود: در برخی محافل عده‌ای از کاندیداها وعده‌هایی داده‌اند که خودشان هم می‌دانند نمی‌توانند به آن جامه عمل بپوشانند مردم باید از کاندیداها سؤال کنند که چه برنامه‌ای برای حل مشکلات راه، آب شرب و معضل بیکاری شهرستان میانه دارند؟ انتخاب اصلح زمانی ممکن است که مردم شناخت کافی نسبت به کاندیداها را داشته و از اعتماد به کسانی که با سرمایه‌های نامشروع سعی در خرید آرای آنان دارند پرهیز کنند.

امام‌جمعه میانه همچنین بابیان اینکه باید زمینه پیشرفت شهرستان میانه فراهم شود یادآور شد: چرا باید میانه از منطقه ویژه اقتصادی با تمام مزایای منطقه آزاد ارس برخوردار نباشد تأسیس منطقه ویژه اقتصادی موجب رشد اقتصادی شهرستان و کاهش آمار بیکاری می‌شود موضوعی که باید مسئولان شهرستان علی‌الخصوص نمایندگان به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند چراکه در سند تدبیر و توسعه میانه وعده تأسیس آن داده‌شده است.

این استاد حوزه علمیه در پایان با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها و اذناب آن سعی دارند راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را با اهداف پلید خود تحت شعاع قرار دهند، حضور پرشور مسلمانان جهان در این راهپیمایی میلیونی را عامل خنثی‌سازی فتنه‌های دشمنان عنوان کرد.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :