دکتر وحید کریمی مدرس دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری طی یادداشتی در پایگاه خبری میانه نیوز نوشت: توسعه پارک‌های حاشیه‌ای و دستگاه‌های پارکومتر در سال‌های اخیر و عدم استقبال مردم برای استفاده از آن‌ها و عدم وجود زیرساخت‌های لازم و پیشرفته الکترونیکی باعث تغییر رویکرد به استفاده گسترده از پارکبان برای مدیریت پارک‌های حاشیه‌ای شده است، به‌طوری‌که استفاده از پارکبان‌ها باعث بروز مشکلات عدیده‌ای ازجمله سوءاستفاده در دریافت هزینه‌های بی‌ضابطه، دریافت وجه در خیابان‌های متفرقه و کوچه‌ها گردیده است.

لذا قانون‌گذار با توجه در نیازهای روز اقدام به تصویب قوانین و آیین‌نامه‌های موردنیاز نموده و اطلاع از قوانین حق مسلم هر شخص هست؛ ازاین‌رو یکی از مهم‌ترین اقداماتی که دستگاه‌های اجرایی و عمومی ازجمله فرمانداری و شهرداری باید به آن توجه ویژه داشته باشند نظارت بر اجرای صحیح قوانین توسط مجریان آن در میدان عمل است.

عدم وجود پارکینگ‌های لازم جهت پارک خودرو در مناطق شلوغ و پرتردد شهر موجب گردیده است تا رانندگان از حاشیه‌های خیابان‌ها جهت پارک خودرو استفاده نمایند و در اکثر خیابان‌ها پارکبان‌های خدوم و زحمت‌کش حضورداشته و بحث پارک خودرو و جابجایی آن را کنترل می‌نمایند.

پارکبان‌های محترم به‌محض پارک خودرو نباید اقدام به محاسبه مدت‌زمان پارک نمایند چراکه مطابق قانون نیم ساعت اول پارک رایگان بوده و چه‌بسا قریب به اکثریت رانندگان کمتر از نیم ساعت قصد توقف داشته باشند .

شایسته است آیین‌نامه اجرایی تبصره (۱) ماده (۱۵) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی (موضوع تصویب‌نامه شماره ۲۰۷۶۷۳/ت۴۸۳۳۰ه مورخ ۲۴ /۱۰ /۱۳۹۱) را که با همکاری شورای عالی استان‌ها تهیه و در جلسه مورخ ۲۹/۱۱/۹۳ شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور تصویب و به هیأت دولت ارسال و به تصویب هیأت محترم نیز رسیده است؛ جهت اطلاع به عموم مردم برسد.

همچنین خالی از لطف نیست شهروندان گرامی بدانند که مطابق با ماده ٣ از آیین‌نامه فوق‌الذکر توقف وسایل نقلیه در محدوده زمانی (۷) صبح الی (۲۱) شب در محل‌هایی که برای پارک حاشیه‌ای مدیریت‌شده تعیین گردیده است در نیم ساعت اول رایگان خواهد بود.

در پایان اضافه می‌شود باید آن‌گونه که قانون مقرر می‌دارد فحوای آن اجرا گردد و تفسیر و توسیع قانون بدون توجه در حکمت آن به‌منزله‌ی استنکاف و جرم است. ومن الله توفیق

انتهای پیام/

دسته : اخبار شهرستان میانه, مقالات

این خبر را به اشتراک بگذارید :