امام‌جمعه میانه خواستار شفافیت اموال و دارایی‌ مسئولان شد و گفت: مسئولان باید دارایی‌های خود را اعلام کنند و قوه قضائیه دراین‌باره مسئول است چرا که نباید اجازه سوءاستفاده‌ از بیت‌المال داده شود.

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میانه بابیان اینکه کم‌توجهی اهل ایمان نسبت به نمازهای جماعت پسندیده نیست اظهار داشت: ما مسلمانیم و آبادی مساجد زمانی امکان‌پذیر است که در مساجد حضور پررنگی داشته باشیم وقتی مساجد جمعیت کمی داشته باشند بالطبع بهره‌مندی از احکام الهی در تمامی زمینه‌ها نیز کم‌تر خواهد بود.

امام‌جمعه میانه افزود: تمام مکارم اخلاقی و مسائل سیاسی، اجتماعی و .. اسلام در مساجد برای مردم تشریح شده و تربیت خانوادگی و احکام الهی نیز در این مکان تبیین شده است لکن اگر نسبت به مساجد که خانه‌های خدا هستند بی‌اعتنا باشیم لطف الهی نیز کم‌تر شامل حال ما خواهد بود.

وی بابیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) در خصوص اهمیت حضور در مساجد گفت: پیامبر اسلام(ص) فرموده‌اند که هرکس به‌سوی مسجد گام بردارد در برابر هر گامی ده حسنه برایش ثبت و ده گناهش پاک و ده درجه و منزلت او (در بهشت) بالا می‌رود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با تأکید بر اینکه بدترین آدم‌ها کسانی هستند که آخرتشان را فدای دنیای خود می‌کنند تصریح کرد: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم و انتظار می‌رود تمامی کاندیداها با رعایت اخلاق از تخریب همدیگر خودداری کرده و برای کسب رأی کرامت انسانی را زیر پا نگذارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه ادامه داد: مردم باید در انتخابات آتی مجلس صالح‌ترین، باتقواترین و مدیرترین افراد را انتخاب کنند به کسانی رأی دهند که نسبت به شهر و مردم خود دلسوز باشند مبادا در رأی دادن آخرت خود را فدای دنیایمان کنیم.

وی با تشریح سه مسئله از نگرانی‌های پیامبر اسلام(ص) نسبت به امت خود عنوان کرد: ایشان در روایات و حدیث‌های متعددی از گمراهی امت خود پس از هدایت ابراز نگران کرده‌اند که عواملی چون فتنه‌های گمراه‌کننده، شکم و شهوت و دنیاطلبی از قبیل مسائلی است که حضرت نسبت به آن‌ها نگران بوده‌اند.

امام‌جمعه میانه در ادامه با تأکید بر اینکه عده‌ای در کشور ساز رفراندوم می‌زنند هشدار داد: آن آقای عمامه به سری که مسئولیت دارد و ساز رفراندوم سر می‌دهد باید بگوید برای چه رفراندوم شود؟ ملت یک‌بار رفراندوم کرده‌اند خون‌های زیادی داده شد تا انقلاب اسلامی برپا شود بهتر نیست برای مسببان برجام که برای کشور هزینه‌های زیادی متحمل کرده است رفراندوم برگزار شود؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی اضافه کرد: برای این انقلاب خون‌ها داده‌ایم جنایتکاران عالم با این انقلاب مخالف هستند تمام دشمنان اسلام، ظالمان عالم دست در دست هم داده‌اند این انقلاب را تضعیف کنند لذا گاهی حرف ناپخته وندانم کاری یک مسئول موجب بروز فتنه‌ای جدید می‌شود که پسندیده است برخی آقایان مسئول از بیان سخنان نسنجیده و تفرقه‌افکن خودداری کنند.

وی در ادامه با اشاره به ۴آبان روز وقف گفت: اهل ایمان برای امور خیریه و وقف اهمیت داده و در مقابل انتظار می‌رود مسئولان وقف موقوفات را ساماندهی کرده و با موقوفه خواران برخورد جدی داشته باشند لذا در این راستا جا دارد از زحمات رئیس محترم سازمان اوقاف و مدیرکل محترم اوقاف در استان قدردانی کنم.

خطیب جمعه میانه با تسلیت فرارسیدن ۵آبان سالروز رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) اذعان داشت: علما و متولیان هیئات مذهبی در سطح شهر دستجات عزاداری برپا کرده و مردم را با سیره زندگانی پیامبر اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) آشنا کنند.

وی با اشاره به ۷آبان سالروز شهادت امام رضا(ع) را به عموم شیعیان تسلیت گفته و وجود حرم مطهر آن حضرت در ایران اسلامی را اسباب خیروبرکت برای این کشور عنوان کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در بخش دیگری از سخنان خود از زحمات مسئولان موکب اهل‌بیت (ع) شهرستان میانه در کربلای معلی قدردانی کرد و گفت: از همه جوانانی که در کنار مسئولان موکب برای خدمات دهی هر چه بهتر به زائران اربعین حسینی تلاش کردند قدردانی می‌کنم؛ راهپیمایی بزرگ اربعین مظهر اتحاد مسلمانان جهان بوده که ملت عراق در میزبانی از زائران با پذیرایی کم‌نظیر سنگ تمام گذاشتند.

امام‌جمعه میانه خواستار شفافیت دارایی‌های مسئولان شد و تأکید کرد: مسئولان باید دارایی‌های خود را اعلام کنند و قوه قضائیه دراین‌باره مسئول است تا از بیت‌المال سوءاستفاده‌ای نشود؛ پاسداری از بیت‌المال از دیدگاه امام علی (ع) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود چراکه آن حضرت زمانی که به حکومت رسیدند خطاب به مردم کوفه گفتند: «ای مردم کوفه اگر من با چیزی به‌جز زیراندازم و مرکب سواریم و خدمتکارم از میان شما خارج شدم پس خیانت‌کار خواهم بود.»

وی در پایان با اشاره به حمله نظامی اخیر ترکیه علیه مواضع کردهای سوریه ابراز کرد: خواهان حفظ خویشتن‌داری ترکیه و احترام به مرزها و حاکمیت سوریه هستیم چراکه جمهوری اسلامی موافق هیچ‌گونه جنگ و خونریزی و تعرض به مرزها نیست.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :