معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به خسارت ۴۲۰۵ واحد روستایی در دو بخش ترکمانچای و کندوان گفت: از این تعداد ۲۷۶۷ واحد نیازمند تخریب و بازسازی و ۱۳۹۶ واحد نیازمند تعمیرات هستند.

به گزارش میانه نیوز، محمدرضا مشایخی در جلسه ای با حضور موسی برزگر رییس بنیاد علوی کشور و هنربر مدیر ستاد بحران در استان آذربایجان شرقی در خصوص آخرین وضعیت مناطق زلزله زده و نیازهای اساسی روستاییان گفت: از ۲۷۶۷ واحد نیازمند تخریب و بازسازی ۱۹۹۷ سرپرست خانوار تشکیل پرونده داده و برای ۱۹۱۴ نفر آنها اسکان موقت ایجاد شده و ۱۸۰۹ نفر درخواست تسهیلات بلاعوض برای تعیین اسکان خود نموده اند.

وی اضافه کرد: تا بحال ۱۲۲۳ نفر سرپرست خانوار کمک بلاعوض ۳ میلیون تومانی دریافت کرده اند و از این تعداد ۱۰۰ نفر با تحویل چادر ۷ میلیون تومان مابقی از تسهیلات خود را دریافت نموده اند .

مشایخی به تحویل ۱۰۵ اتاقک و شروع اجرای اسکان دائمی برای ۶۰ فقره که تشکیل پرونده داده اند با پی کنی ۲۰ واحد خبر داده گفت: واحدهای دائمی روستائیان حداقل در ۶۰ مترمربع تا ۹۰ متر ایجاد خواهد شد.

فرماندار میانه در ادامه به فعالیت ۷۷ دستگاه ماشین آلات در مناطق زلزله زده، آواربرداری کامل ۴ روستا و اجرای آواربرداری در ۱۱ روستای دیگر با شدت تمام اشاره کرده گفت: با آواربرداری کامل و معبرگشایی عرصه برای ایجاد اسکان دائمی آماده می شود.

وی از تلف شدن ۱۰۰۰ راس دام که ۷۰۰ دام سبک و ۳۰۰ دام سنگین را شامل می شود در مناطق زلزله زده و تخریب ۱۵۳۴ واحد دامی در بیش از ۵۰ روستای شهرستان خبر داده گفت: تا بحال ۱۶۰۰ متر مربع برای اسکان احشام مسقف شده اما کفاف نمی کند که در این خصوص دامداران روستایی بویژه در ۱۲ روستا خواستار تامین نایلون ضخیم برای مسقف نمودن مکانهایی برای نگهداری دامهای خود هستند که امیدواریم با کمک در تامین ۲۰ هزار مترمربع نایلون ضخیم این مشکل نیز به صورت موقت تا ایجاد مکانهای دایمی رفع شود.

مشایخی همچنین خواستار احداث خانه برای تعدادی انگشت شمار از سرپرستان خانواری شد که قدرت بازپرداخت تسهیلات ۴ درصدی را نیز ندارند .

در این جلسه برزگر رییس بنیاد علوی کشور نیز برای تامین سیمان لازم جهت احداث واحدهای روستایی قول حتمی داد.

پس از اتمام جلسه، رییس بنیاد علوی کشور و مدیر ستاد بحران استان با همراهی فرماندار ویژه شهرستان از مناطق زلزله زده بازدید نمودند.

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :