تکواندوکار ملی‌پوش میانه‌ای با وجود شکست دیدار رده‌بندی فینال گرندپری و ناکامی در کسب مدال، سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.

به گزارش میانه نیوز به نقل از آناج، فینال مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ از روز گذشته (جمعه – ۱۵ آذرماه) با حضور ۱۶ تکواندوکار برتر جهان در هر ۴ وزن المپیکی مردان و زنان و در مجموعه ورزشی “دینامو” مسکو آغاز شد و امروز به پایان می‌رسد.

میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم ابتدا با «سی محمد کتبی» از بلژیک دارنده مدال نقره بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۹، برنز گرندپری ۲۰۱۸ و … مبارزه کرد و در حالیکه میرهاشم ۱۵ بر یک جلو بود این هوگوپوش انصراف داد تا نتیجه این بازی ۱۶ بر یک به نفع میرهاشم به پایان برسد؛ سپس «جواد آچاب» بلژیکی دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۹ را ۳۳ بر ۱۵ شکست داد.

میرهاشم در مرحله نیمه نهایی به مصاف «دای هون لی» از کره‌جنوبی دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۹، طلای جهانی ۲۰۱۷، طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸، برنز المپیک ۲۰۱۶، دو نقره و یک برنز گرندپری ۲۰۱۹ رفت و ۲۳ بر ۲۰ نتیجه را واگذار کرد.

وی در دیدار رده‌بندی برابر «شوای ژائو» چینی قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶، قهرمان جهان ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹، دارنده مدال طلا و برنز گرندپری ۲۰۱۹، قهرمان گرنداسلم ۲۰۱۸، نایب قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و … نتیجه را ۱۵ بر ۱۱ واگذار کردو از کسب مدال بازماند.

با این وجود و با اعلام فدراسیون تکواندو، این تکواندوکار ملی‌پوش استان آذربایجان‌شزقی از شهرستان میانه توانست سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را بدست بیاورد.

هدایت این تیم برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربی است.

رقابت‌های فینال گرندپری ۸G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۸۰، ۴۸ و ۲۸٫۸۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد. همچنین ۶۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار جایزه نقدی اهدا می‌شود.

انتهای پیام/

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :