به طور معمول تحقیقات حوادث این چنینی مدتها به درازا می کشد و باید منتظر لایه های پنهان این اتفاق باشیم.

به گزارش میانه نیوز، ماجرای هواپیمای اوکراینی و کش و قوس های این چند روز پیرامون این حادثه و تایید و تکذیب های افراد دخیل و غیر دخیل، با بیانیه ستادکل نیروهای مسلح و پیامد آن بیانیه رییس جمهور، موجی از سوال و ابهام در اذهان جامعه پدید آورد. در این باب ذکر چند نکته ضروری است:

خدشه‌دار کردن اعتماد عمومی، نتیجه‌ی حاشا کردن‌هاست

۱- قطعاً به نحوه اطلاع رسانی و برخورد رسانه ای با این حادثه نقدهای جدی وارد است. افراد ذیربط می توانستند بهتر و حساب شده تر با این مسئله برخورد کنند. ضربه به اعتماد عمومی حاصل “حاشا” کردن هاست.

مردانگی رسانه‌های رسمی در عذرخواهی

باید مردانه ایستاد و بخاطر این اتفاق و نحوه پوشش رسانه ای از مردم عذرخواهی کرد. رسانه های رسمی در این ماجرا به مراجع رسمی اعتماد کردند. در این ماجرا برای چندمین بار ثابت شد که مصلحت اندیشی های بی جا و لاپوشانی حقیقت علاج مسائل نیست و صداقت و صراحت باید سیاست قطعی در موارد اینچنینی باشد، همچنان که اخبار تکمیلی نشان داد رهبر معظم انقلاب در این موضوع بر اطلاع رسانی صریح و صادقانه تاکید داشته اند.

صراحت و صداقت علاج مواجهه با مسائل

۲- این ماجرا هنوز ابعاد پیدا و پنهان زیادی دارد. از جمله اینکه اگر ما در شرایط تلافی بودیم و می دانستیم شرایط غیر عادی بر کشورمان حاکم بوده، چرا به میزان مدت معینی از پرواز هواپیماها ممانعت نکردیم؟ آیا شورای عالی امنیت ملی و یا نهادهای دیگری نمی توانستند به این بحث ورود کنند؟

تطهیر آمریکای تروریست ممنوع

۳- رسانه های خارجی و برخی از پیاده نظام غرب از رهگذر این اتفاق می خواهند سیاست‌های آمریکای تروریست را تطهیر و ماجراجویی آمریکا در منطقه را به حاشیه ببرند. آمریکا در ماجرای هواپیمای اوکراینی، در مقام مجرم است نه شاکی و مطالبه گر، اگر ماجراجویی آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی نبود، هرگز جان انسان های دیگر در معرض خطر و نابودی قرار نمی گرفت! اگر در سقوط هواپیمای اوکراینی اشتباهی صورت گرفته این می تواند در همه جای دنیا اتفاق بیفتد و نباید گذاشت کفتاری که در دنیا به آدم کشی و غافل کشی و جنایت شهره است در مقام مدعی بر آید.

باید منتظر لایه‌های پنهان باشیم

۴- همچنان این ماجرا ابعاد قابل پرداخت زیادی دارد. اینکه آیا هواپیما از مسیر خود خارج شده و به منطقه حساس وارد شده یا نه جزو سئوالات مهم این ماجراست. و آیا اساساً هواپیما نقص فنی داشته یا نه؟! به طور معمول تحقیقات حوادث این چنینی مدتها به درازا می کشد و باید منتظر لایه های پنهان این اتفاق باشیم./آناج

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :