رئیس هیئت نظارت بر انتخابات آذربایجان‌شرقی از تایید صلاحیت ۴۰ درصد داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در استان خبر داد.

به گزارش میانه نیوز به نقل از هیئت نظارت بر انتخابات استان آذربایجان شرقی، صمد عزیزی با بیان اینکه ۱۳ درصد داوطلبان انتخابات قبل از بررسی‌ صلاحیت انصراف داده‌اند اظهار داشت: از بین ۸۷ درصد باقی مانده، صلاحیت ۴۰ درصد افراد تأیید شد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان آذربایجان شرقی ادامه داد: دیروز فرصت ۲۰ روزه بررسی صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و امروز نتایج صلاحیت افراد، به ۱۳ حوزه انتخابیه استان و مراکز فرمانداری‌ها ابلاغ شد.

عزیزی اضافه کرد: براساس ماده ۵۲ کسانی که صلاحیتشان احراز نشده است، طبق قانون فرصت دارند مراتب اعتراض خود را برای بررسی مجدد به شورای نگهبان اعلام کنند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان آذربایجان شرقی گفت: افرادی که رد صلاحیت شده و یا صلاحیتشان احراز نشده است، از امروز تا پنجشنبه ۲۶ دی ماه فرصت دارند اعتراض خود را به صورت کتبی به هیات نظارت در تبریز و یا شورای نگهبان در تهران ارسال کنند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه امسال همزمان با سراسر کشور در ۲۱ شهرستان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

آذربایجان شرقی با بیش از ۴ میلیون نفر جمعیت ۱۹ نماینده در خانه ملت دارد که بیشترین تعداد آن با ۶ نماینده برای حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو و ۲ نماینده برای میانه است.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :