معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از امضای قرارداد خرید ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن ریل ملی با تولیدکننده داخلی برای احداث راه آهن میانه-اردبیل خبر داد.

به گزارش میانه نیوز، عباس خطیبی درباره خرید ریل از تولیدکننده داخل اظهار داشت: اخیراً تفاهم نامه‌ای با ذوب آهن به امضا رسانده‌ایم که در آن خرید ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن ریل از سوی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برای استفاده در پروژه‌های زیرساختی ریلی مورد تأکید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این تفاهمنامه به زودی به قرارداد تبدیل شده و مراحل اداری و حقوقی آن تقریباً به انتها رسیده است. این ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن ریل برای پروژه راه آهن میانه – اردبیل مورد استفاده شرکت ساخت و توسعه خواهد بود. ضمن اینکه فعلاً بخشی از ریل را به صورت امانی از شرکت تولیدکننده دریافت کرده ایم.

معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور یادآور شد: این قرارداد در راستای تأکید دولت و نظام مبنی بر استفاده از توان تولید داخل به جای خرید حارجی است. از همین رو بر تولیدات ریل ذوب آهن متمرکز شده ایم که اتفاقاً نتایج بهتری هم دریافت کرده ایم و در چند پروژه از محصولات ریل ملی بهره برده ایم./مهر

انتهای پیام/

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :