دادستان میانه گفت: هواداران و طرفداران کاندیداها از هرگونه توهین و نشر اکاذیب علیه همدیگر به‌شدت پرهیز کنند لذا دستگاه قضایی شهرستان میانه در جهت حفظ حقوق عامه مردم با هرگونه تخلفات انتخاباتی برخورد خواهد کرد.

به گزارش میانه نیوز، محمود محمودیان در جلسه‌ای با جمعی از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی شهرستان میانه که در سالن اجلاس دادگستری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه امروزه فضای مجازی از اهمیت بسیار زیادی در زندگی بشر برخوردار است اظهار داشت: رسانه‌ها در این برهه زمانی می‌توانند با عمل به رسالت ذاتی خود در چارچوب قانون در راستای حل مشکلات عمومی جامعه نقش بسزایی را ایفا کنند چراکه بسیاری از مشکلات با انعکاس در خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی قابل‌حل است.

دادستان شهرستان میانه بابیان اینکه ما از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی که با رعایت قانون اقدام به انعکاس مشکلات مردم می‌کنند حمایت می‌کنیم افزود: نقد منصفانه وظیفه اصلی خبرنگاران و اصحاب رسانه است اما اینکه یک رسانه‌ای با عدم رعایت قانون مطبوعات اقدام به نشر اکاذیب کرده و شخصیت حقیقی یا حقوقی فرد یا افرادی را زیر سؤال ببرد برخورد قانونی صورت می‌پذیرد.

وی با ذکر این موضوع که تبلیغات زودهنگام انتخاباتی در فضای مجازی خلاف قانون است متذکر شد: تمامی رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی باید با تبعیت از قانون از هرگونه اقدام به تبلیغات زودهنگام در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی و همچنین در رسانه‌های خود خودداری کنند.

محمودیان نقش رسانه‌ها در کاهش جرائم انتخاباتی و حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی را حیاتی دانست و گفت: در فضای مجازی باید از ایجاد هرگونه تنشی خودداری کرده و هواداران و طرفداران کاندیداها از هرگونه توهین و نشر اکاذیب علیه همدیگر به‌شدت پرهیز کنند لذا دستگاه قضایی شهرستان میانه در جهت حفظ حقوق عامه مردم با هرگونه تخلفات انتخاباتی برخورد خواهد کرد.

دادستان شهرستان میانه در ادامه با هشدار به افرادی که فضای مجازی را با تنش روبرو می‌کنند اذعان داشت: مدیران کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی یا سایر شبکه‌های اجتماعی باید بدانند که اگر مطلبی با محتویات مجرمانه در گروه و یا کانال آنان انتشار یابد ما ادمین آن شبکه را هم تحت پیگرد قانونی قرار می‌دهیم فلذا باید مدیران کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی باید به محتویات شبکه‌های خود نظارت دقیق داشته باشند.

وی ادامه داد: برخی شبکه‌های اجتماعی که سرور آن در داخل کشور ما نیست ما را در برخی موارد دچار مشکل کرده و نمی‌توانیم به‌طور کامل فضای مجازی را ساماندهی کنیم اما با افرادی که در این شبکه‌ها چه با اکانت حقیقی چه با اکانت های فیک اقدام به نشر اکاذیب و تشویش اذهان کنند برخورد قانونی خواهیم کرد.

محمودیان در پایان یادآور شد: هدف ما در شهرستان میانه از برگزاری جلسه با اهالی رسانه ساماندهی فضای مجازی این شهرستان و تعامل با خبرنگاران و فعالان فضای مجازی است لذا اگر برخی از عزیزان در این جلسات علی‌رغم دعوت رسمی ما حاضر نمی‌شوند گله‌ای هم نداشته باشند.

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :