مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی گفت: مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در ۹ ماهه امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۷۳۰ نفر بود.

به گزارش میانه نیوز، مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در ۹ ماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۷۳۰ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته‌ها ۷۵۴ نفر بوده حدود سه درصد کاهش داشته است.

علی صفایی‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با بیان اینکه مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی  در ۹ ماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۷۳۰ نفر بود، اظهار داشت:  از مجموع تلفات حوادث رانندگی طی این مدت در استان ۵۸۰ نفر مرد و ۱۵۰ نفر زن بودند که هرکدام به ترتیب چهار درصد کاهش و یک درصد افزایش یافته است.

وی افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی طی این مدت به ترتیب با ۴۹۳ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۱۵۶ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۰ نفر در جاده‌های خارج از استان و ۱۱ نفر نامعلوم و سایر راه‌ها گزارش شده است، همچنین در طی مدت مذکور ۲۵ نفر از این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و ۳۴ نفر نیز با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با اعلام اینکه در آذرماه امسال ۷۴ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یک نفر افزایش داشته است.

وی خاطرنشان ساخت: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی طی سال ۹۷ در استان ۹۱۸ نفر بود که از این تعداد ۱۷۳ نفر زن و ۷۴۵ نفر مرد بوده است. مصدومان این حوادث نیز در سال ۹۷ بالغ بر ۱۸ هزار و ۱۸۵ نفر گزارش شده است.

صفایی‌فرد یادآور شد: در طی ۹ ماهه امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه‌کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۱۴ هزار و ۲۰۷ نفر بوده است که از این تعداد ۱۰ هزار و ۱۹۳ نفر مرد و ۴ هزار و ۱۴ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۱۴ هزار و ۶۴۲ نفر گزارش شده بود حدود سه درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: در آذرماه امسال یک‌هزار و ۲۱۹ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک‌هزار و ۴۵۹ نفر بوده حدود ۱۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی افزود: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی طی سال ۹۷ در استان ۹۱۸ نفر بود که از این تعداد ۱۷۳ نفر زن و ۷۴۵ نفر مرد بوده است و مصدومان این حوادث نیز در سال ۹۷ بالغ بر ۱۸ هزار و ۱۸۵ نفر گزارش شده است.

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :