رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی تبریز از مثبت اعلام شدن ۲۰ نمونه دیگر در آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: تاکنون چهار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش میانه نیوز به نقل از فارس، محمدحسین صومی امشب در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی اظهار کرد: طبق پیش‌بینی امروز  تعداد تست مثبت کرونا در استان افزایش یافته است به طوریکه تا دیشب ۲۸ نفر به کرونا مبتلا بودند که  ۵۴ نمونه  نیز آزمایش شده و از آن ۲۰ مورد مثبت اعلام شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۸ نفر کرونا مثبت در استان دارند، گفت: قبلا از بین ۲۸ نفر  سه نفر فوتی شده بود که دیشب یک مورد هم فوت شد.   

رئیس علوم پزشکی تبریز بیان کرد: تمام تلاش ما بر مقابله با تشدید ویروس است  از این‌رو بهترین راه همان پیشگیری است که بهترین پیشگیری هم رعایت نکات بهداشت و عدم تجمع و ماندن در خانه است.

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

ویروس کووید۱۹، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.

انتهای پیام/

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :