معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه تعداد موارد مثبت و آمار بهبود یافتگان و ترخیص شدگان درخصوص بیماری کرونا نسبت به جمعیت شهرستان منطقی بوده و جای نگرانی نیست، افزود: با توجه به قدرت این ویروس در سرایت به افراد دیگر، بیم افزایش این آمار وجود دارد.

محمدرضا مشایخی در حاشیه نشستی با صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز که برای بازدید از وضعیت ایزولاسیون و روند درمان بیماران کرونا به میانه آمده بود، در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: لازم است در کنار اقدامات درمانی که در شهرستان با تدابیر لازم از سوی شبکه بهداشت و درمان و دستگاه های مرتبط در حال انجام است، مردم نیز در این زمینه همکاری جدی داشته باشند.

وی از زحمات کادر درمانی شهرستان میانه قدردانی کرده گفت: همراهی مردم و خانواده‌ها با رعایت بهداشت فردی، عمومی و محیط و نیز قرنطینه منطقی در منزل و پرهیز از هرگونه تردد غیر ضروری در شهر و روستا و حضور در اجتماعات مخصوصاً افراد مسن  و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، کمک شایانی برای پیشگیری از شیوع این بیماری و کنترل اوضاع می کند.

مشایخی، تعطیلی بازارهای روز و هفتگی شهرستان، کنترل و پایش مسافرین در ورودی، ضدعفونی کردن پایانه ها، ایستگاه راه آهن، اماکن پرتردد سطح شهر و ادارات را از جمله اقدامات دستگاه های شهرستانی برای کنترل بیماری کرونا برشمرده، گفت: از سوی خیرین و گروه های مردم نهاد، اقدامات و کارهای قابل تحسینی را در زمینه تامین اقلامی چون مواد ضدعفونی، تهیه ماسک و دستکش برای مردم و کادر درمانی بیمارستان را شاهد بودیم که امیدواریم این کار تداوم داشته باشد.

فرماندار میانه با بیان این که تجهیزات و اقلام برای بیمارستانها از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و شبکه بهداشت میانه برای کادر درمانی که در صف اول مقابله با این موضوع هستند، تامین می شود، گفت: مردم هم وارد صحنه شده و در تدارک اقلامی چون ماست و دستکش و نظایر آن پیش قدم باشند.

فرماندار ویژه میانه ادامه داد: همه باید پیام رسان موارد بهداشتی در سطح جامعه باشیم چراکه آگاهی بخشی مردم برای جلوگیری از حضور در اجتماعات و پرهیز از حضور و تردد غیرضروری و رعایت مسائل بهداشتی مسیر کنترل اوضاع را هموار می کند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان میانه دروازه آذربایجان بوده و همیشه پذیرای میهمانان از سایر استان هاست، نسبت به این موضوع متذکر شده از مردم خواست تا سفرها و رفت و آمد ها را به خاطر کنترل شرایط و رسیدن به اوضاع عادی بنابر تصمیمات ستاد کشوری و استانی متوقف کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در حاشیه بازدید از بیمارستان خاتم الانبیا و محل مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: ایزولاسیون، جداسازی و خدمات ارائه شده به بیماران کرونایی را خوب توصیف کرده، گفت: پرسنل پزشکی، پرستاری و کادر درمانی میانه را علاقمند و خستگی‌ناپذیر دیدم.

صومی با بیان اینکه تا امروز در سطح استان تست کرونای ۸۳ نفر مثبت و ۸ نفر فوت شده اند، در خصوص آمار این بیماری در شهرستان میانه گفت: از اول اسفند تاکنون در شهرستان میانه ۵۰ نفر با علائم حاد تنفسی در بستری شده اند که از این تعداد، که از ۳۴ نفر نمونه گیری شده و تست کرونای ۱۰ نفر مثبت اعلام شده است.

وی ادامه داد: در همین زمینه یک نفر فوت شده، دو نفر بهبود یافته و در منزلشان تحت مراقبت بوده، سه نفر در بیمارستان میانه تحت مراقبت و بقیه در تبریز  بستری هستند.

Capture2

 

photo 2020 03 06 06 20 37photo 2020 03 06 06 20 37photo 2020 03 06 06 20 37

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :