محمدرضا مشایخی در جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونای شهرستان میانه اضافه کرد: تا اعلام ستاد ملی و قطع شدن زنجیره شیوع، مدیریت مجدانه  موضوع در دستور کار قرار دارد و باید با جدیت و شدت بیشتر به این وظیفه عمل کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه عدم مدیریت صحیح سبب سیر صعودی ابتلا به بیماری در کمترین زمان خواهد بود به ضرورت تجهیز ساختمان نزدیک بیمارستان خاتم برای قرنطینه چندروزه بهبودیافتگان در جهت عدم ورود دوباره آنها به چرخه ابتلا و انتشار بیماری تاکید کرد.

فرماندار میانه در ادامه با بیان اینکه  به تعطیلی کامل بازار  با تصویب هیئت امنای آن اقدام خواهد شد با تاکید بر ضدعفونی مکرر بازار و بسته بودن مغازه ها در هنگام ضدعفونی گفت: مراکز و خیابانهای پرتجمع نیز تعطیل شده و همواره ضدعفونی خواهند شد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت باز بودن مکانهایی مثل راه آهن، ناوگان حمل و نقل عمومی، غسالخانه، کشتارگاه، میدان دواب، نانواییها، جایگاههای سوخت، فروشگاههایی زنجیره ای، هایپرمارکتها و سوپرمارکتها بنا بر نیاز مردم گفت: ضدعفونی این مکانها بویژه راه آهن و قطار، نظارت بر رعایت موارد بهداشتی در این مکانها، موظف نمودن مامورین جایگاهها به زدن سوخت برای خودروها، جمع آوری دست فروشان از خیابانها یا در صورت نیاز رعایت فاصله آنها از همدیگر، جلوگیری از تردد خودروهایی با پلاک غیر شهرستان و بازگرداندن آنها به شهر های خود از مواردی است که باید از سوی ادارات ذیربط به انجام برسد.

مشایخی همچنین کاهش ساعات اداری را منوط به تصمیم ستاد استانی خواند و افزود: دورکاری برخی از کارکنان، دورنمودن افراد در معرض خطر، عدم تجمع کارکنان در یکجا از مواردی است که به جهت کاهش تجمع کارکنان و مرجوعین در دست اقدام است و از ادارات خدمات رسان نیز خواسته شده تا برخی از امورات مراجعین را که ضرورت ندارد به بعد از ۱۵ فروردین موکول کنند.

فرماندار میانه نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از سوی برخی سایتها و فضای مجازی را که در صدد عملیات روانی بر علیه نظام و مردم هستند را اقدامی ناپسند بویژه در این برهه حساس از زمان عنوان نمود و افزود: منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان برای ما فصل الخطاب بوده و نباید اجاز جولان به چنین افرادی در جامعه داده شود.

وی محدودیت کار آرایشگاهها، رستوران ها و کارگران عمرانی شرکتها، بنگاههای ماشین و املاک را از دیگر اقدامات ضروری برای مدیریت شیوع بیماری برشمرده گفت: در خصوص اقلام و تجهیزات مورد نیاز برای کادر درمان بیمارستان خاتم که در صف اول مقابله با بیماری قرار دارند کمبودی تا چند هفته آتی نداشته و در جهت تامین بیشتر نیز از طریق شبکه بهداشت و درمان، دانشگاه علوم پزشکی، مجتمع فولاد آذربایجان و خیرین و مردم اقدام لازم بعمل آمده تا شاهد استمرار خدمات رسانی هر چه بیشتر از سوی کادر درمان باشیم.

مشایخی به تامین دستگاه اکسیژن ساز از سوی خیرین و مجتمع فولاد آذربایجان میانه و راه اندازی آن طی هفته جاری در بیمارستان برکت امام اشاره کرده گفت: دو واحد تولیدی اقدام به تولید مواد ضدعفونی و ۲ گروه دیگر نیز اقدام به تولید ماسک در شهرستان نموده اند تا اقدامی در راستای کنترل و مقابله با شیوع کرونا باشد.

فرماندار میانه در پایان با تقدیر از زحمات تمامی عزیزان بویژه کادر درمان، نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج و خیرین تا به حال در شهرستان تاکید کرد: آنچه سبب توفیق عمل ما در خصوص کنترل شیوع ویروس کرونا خواهد شد خودمراقبتی افراد، عدم اجتماع و تردد مردم در مکانهای عمومی و ضدعفونی هرچه بیشتر سطوح و معابر خواهد بود.

IMG 6176

 

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :