دادستان شهرستان میانه گفت: تظاهر به عمل حرام روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان به بهانه کرونا جرم محسوب و با خاطیان برخورد می‌شود.

محمود محمودیان در گفت‌وگو با خبرنگار میانه نیوز ضمن آرزوی سلامتی و توفیق طاعت و عبادت پروردگار برای آحاد مردم و طلب صحت و عافیت برای بیماران کرونایی، پیشاپیش فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به عموم مردم شریف شهرستان میانه تبریک گفت و اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان، رعایت حرمت و شأن این ماه پر خیروبرکت برای همگان ضروری و جزو واجبات دین مبین اسلام است و آحاد جامعه حق ندارند به هیچ بهانه‌ای حرمت این ماه را شکسته و تظاهر به روزه‌خواری نمایند .

وی افزود: دستگاه قضایی با صدور دستوراتی خطاب به ضابطان دادگستری خاطرنشان کرده که با هرگونه تظاهر به روزه‌خواری درملأعام به هر بهانه حتی شیوع ویروس کرونا مطابق قانون برخورد جدی نمایند؛ همچنین شعب ویژه‌ای برای رسیدگی و برخورد قضایی با حداکثر سرعت در دادسرا و دادگاه‌های کیفی دو اختصاص‌یافته است.

دادستان شهرستان میانه در پایان تأکید کرد: در ماه مبارک رمضان که فضای جامعه مملو از عطر معنویت و بندگی پروردگار متعال بوده و ماه میهمانی خداست انتظار می‌رود شهروندان ضمن رعایت شئونات اسلامی در این ماه معنوی نسبت به دست‌گیری از فقرا و مستمندان اهتمام ورزند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :