امام جمعه میانه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ” درزمینه عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم” خاطرنشان کرد: قوه قضائیه وظیفه اصلی‌اش گسترش عدالت و نهادینه کردن آن در جامعه است ما در شهرستان خودمان میانه نمره خوبی درزمینه عدالت نداریم و مردم از این موضوع به‌شدت گله‌مندند.

به گزارش پایگاه خبری میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اهمیت نماز جماعت و نماز جمعه اظهار داشت: در دوران سخت کرونایی ما چند ماه از نعمت نماز جمعه  محروم شدیم و متأسفانه مساجد بسیاری در این راستا به تعطیلی کشانده شده و به‌تبع آن نمازهای جماعت نیز برگزار نشد اما در برخی مساجد شهر میانه علی‌الخصوص در مسجد جامع اقدامات جهادی توسط جوانان انقلابی در راستای عمل به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اجرای رزمایش کمک مؤمنانه انجام پذیرفت.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه روز جمعه در اسلام از اهمیت و فضیلت بسیاری برخوردار است افزود: جمعه، سرور و آقای تمامی روزهای هفته است و در روایات برای نماز جمعه ثواب حج نوشته‌اند به‌گونه‌ای که در روایات متعددی از سوی ائمه معصومین علیهم‌السلام به ثواب نماز جمعه پرداخت‌شده است.

وی با تشریح حدیثی از پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم در خصوص اهمیت روز جمعه گفت: پیامبر اسلام در این حدیث فرموده‌اند: «روز جمعه، سرور روزهاست . در این روز خداوند، خوبی‌ها را چند برابر می‌کند و بدی‌ها و گناهان را پاک می‌کند و درجات را افزایش می‌دهد و دعاها را مستجاب می‌نماید و رنج و اندوه‌ها را برطرف می‌سازد و حاجت‌های بزرگ را برآورده می‌کند،روزافزونی و فراوانى است».

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در ادامه با گرامی داشت ۱۴ خرداد سالروز رحلت ملکوتی رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) اذعان داشت: امسال بیماری منحوس کرونا باعث شد تا از نزدیک نتوانیم در مرقد امام(ره) حاضرشده و با ایشان تجدید بیعت کنیم و این برای ما بسیار غصه بار بود؛ ایشان مردی مجاهد، جهادگر، عالم و یک انسان کامل بودند که امروز باید همه ما راه ایشان را ادامه بدهیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ” درزمینه عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم” خاطرنشان کرد: قوه قضائیه وظیفه اصلی‌اش گسترش عدالت و نهادینه کردن آن در جامعه است ما در شهرستان خودمان میانه نمره خوبی درزمینه عدالت نداریم و مردم از این موضوع به‌شدت گله‌مندند و دستگاه قضایی شهرستان باید این موضوع را در اولویت کاری خود قرار دهد به‌عنوان امام‌جمعه به‌هیچ‌عنوان اجازه نمی‌دهم در این شهر به مردم خدای‌ناکرده ظلم شود بنده مطالبه گر مشکلات مردم شهرستان میانه هستم از آنان هم می‌خواهم مرا در این راه همراهی کنند.

وی ادامه داد: بنده در کنار مسئولانی که به مردم خالصانه خدمت می‌کنند هستم اما باید مسئولانی که مردم علی‌الخصوص سرمایه‌گذاران را درگیر بروکراسی‌های پرپیچ‌وخم اداری می‌کنند هشدار می‌دهم که صبر ما هم حدی دارد و اگر به دنبال خدمت نیستند چوب لای چرخ مردم نگذارند میانه به حد کافی محروم مانده است نحوه حل مشکلات مردم را از استان‌های هم‌جوار یاد بگیرید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با تأکید بر اینکه باید در شهرستان میانه جهش تولید صورت پذیرد تصریح کرد: در میانه برخی به‌جای اینکه از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان جهت ایجاد اشتغال و تحقق بحث جهش تولید حمایت کنند دستور به بستن درب چندین کارگاه تولیدی به بهانه‌های واهی را می‌دهند این کار با چه منطقی سازگار بوده و آیا با امر مقام معظم رهبری مبنی برجهش تولید در تضاد نیست؟ این بی‌عدالتی‌ها قابل‌قبول نیست به‌جای این کارها باید از تولید و تولیدکننده در عرصه‌های مختلف از صنعت گرفته تا کشاورزی حمایت شود.

امام‌جمعه میانه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه قتل رومینا اشرفی در تالش و آسیه پناهی در کرمانشاه ابراز داشت: این حوادث برای کشور ما بسیار تلخ و غمبار بود مسئولان امر باید ضمن ساماندهی فضای مجازی، آموزش‌های اجتماعی لازم به خانواده‌ها داده شود تا کشوری همچون آمریکا که نژادپرستی در آن موج می‌زند و در روز روشن سیاه‌پوستان را پلیس‌های آمریکایی خفه کرده و به گلوله می‌بندند برای ما دم از حقوق بشر نزده و معاندان هجمه رسانه‌ای به راه نیندازند.

وی در پایان با اشاره به شروع کار مجلس یازدهم گفت: امیدواریم در این مجلس که مجلسی متشکل از نیروهایی با شاخصه‌های خوب و قابل قبولی است مشکلات مردم در اولویت قرارگرفته و ضمن تکیه به توان داخلی و حمایت از تولید داخل از تکرار سناریوهای تلخ و بی‌سرانجامی همچون برجام و امثالهم جلوگیری شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :