امام جمعه میانه گفت: لازمه حل مسئله گرانی در کشور ریشه کن کردن فساد است؛ فساد جامعه را دچار هرج و مرج کرده و بی عدالتی را حاکم می کند چرا باید یک فرد عادی که نیاز مالی شدیدی دارد برای اخذ ۱۰ میلیون تومان وام باید از هفت خوان رستم عبور کند اما عده ای میلیاردها پول بدون وثیقه جا به جا می کنند؟ قانون برای همه باید یکسان اجرا شود.

به گزارش میانه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه میانه که با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه مبارزه با فساد در کشور گامی بزرگ برای تحقق عدالت است اظهار داشت: امروز با دستگیری تعدادی از عاملان فساد در کشور مبارزه با فساد به طور جدی آغاز شده است اما این به تنهایی کافی نیست چرا که باید ریشه های فساد در کشور خشکانده شده و با افرادی که موجب می شوند تا جامعه به فساد کشیده شود به طور قاطع و بدون هرگونه ملاحظه ای برخورد شود.

امام جمعه میانه با تاکید بر اینکه زندگی اشرافی برخی مسئولان زیبنده جامعه اسلامی نیست افزود: باید با افرادی که از بیت المال سوء استفاده کرده و برای خود کیسه می دوزند برخورد شود تا برای دیگران درس عبرت باشد؛ البته باید مجلس یازدهم طرح “از کجا آورده ای؟” را در کشور اجرایی کنند تا اموال نامشروع برخی آقایان بررسی شده و و آنچه از بیت المال اخذ شده به آن بازگردانده شود.

وی با بیان اینکه هدف اصلی انقلاب فسادستیزی است، به تفسیر آیه ۴۱ سوره روم پرداخت کرد و گفت: در جامعه ای که فساد در آن بیداد کند خداوند رحمت و مغفرت خود را بر آن جامعه نازل نمی کند و کیفر برخی اعمالشان را در این دنیا به آنان می چشاند تا به سوی حق بازگردند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی خاطرنشان کرد: لازمه حل مسئله گرانی در کشور ریشه کردن کردن فساد است؛ فساد جامعه را دچار هرج و مرج کرده و بی عدالتی را حاکم می کند چرا باید یک فرد عادی که نیاز مالی شدیدی دارد برای اخذ ۱۰ میلیون تومان وام باید از هفت خوان رستم عبور کند اما عده ای میلیاردها پول بدون وثیقه جا به جا می کنند؟ قانون برای همه باید یکسان اجرا شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در ادامه با انتقاد از کمرنگ برگزار شدن نمازهای جماعت در برخی ادارات شهرستان اذعان داشت: در برخی ادارات و نهادهای شهرستان میانه متاسفانه یا نماز جماعت تعطیل هست و یا با یکی دو نفر تشکیل می شود این مسئله زیبنده جامعه اسلامی و تشیع نیست؛ شرکت در مساجد و نمازهای جماعد خیرات و برکات زیادی دارد که نباید از این نعمت بزرگ محروم بود.

وی همچنین با انتقاد از معضل سد معبر در شهر میانه خواستار برخورد جدی با این مسئله در سطح شهرستان میانه از مسئولان امر شد.

امام جمعه میانه در بخش دیگری از سخنان خود به بحث جهش تولید در سال ۹۹ اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری فرمودند باید جهش تولید صورت بپذیرد اما امروز ما در شهرستان میانه مشاهده می کنیم که برخی مسئولان به بهانه های واهی به جای حمایت از تولید و رفع موانع آن، به دنبال تعطیلی کارگاه های تولیدی هستند بنده حامی تولیدکنندگان و کشاورزان بوده و اجازه نمی دهم هیچ مسئولی چوب لای چرخ تولیدکنندگان بگذارد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی با گرامیداشت ۷تیر ماه سالروز شهادت مظلومانه شهید آیت الله بهشتی و روز قوه قضائیه ابراز داشت: قوه قضائیه به عنوان ملجأ عدالت طلبی در جامعه باید به شدت با فساد و عاملان آن برخورد کند امروز الحمدلله در این راستا اقدامات موثری انجام شده که امیدوارم به طور جدی تری این روحیه مبارزه با فساد در دستگاه قضایی ادامه پیدا کند.

وی سرنگونی هواپیمای مسافربری ایرانی توسط ناو جنگی آمریکا در سال۱۳۶۷ را مورد اشاره قرار داد و گفت: تیرماه یادآور اقدام ضد حقوق بشری آمریکایی هاست که باعث شهادت مسافران هواپیما شدند آمریکایی ها سالهاست که با تبعیض های نژادی اقدام به قتل و عام فجیعانه سیاه پوستان کرده و به مسلمانان برچسب تروریست می زنند و از سویی دیگر معترضان خود را نیز سرکوب می کنند آمریکایی در طول تاریخ نشان داده اند که ضدحقوق بشر عمل کرده و حامی منافقان و تروریست ها هستند.

خطیب جمعه میانه ادامه داد: بیش از ۴۰ سال هست که آمریکایی ها ما را تهدید به حمله می کنند اما هیچ امیدی به گزینه نظامی ندارند چرا که می دانند شانسی در آن ندارند؛ با رهبری مدبرانه امام خامنه ای و روحیه ایثار در مردم و نیروهای نظامی مانع از تحقق توطئه های شوم دشمنان علیه نظام اسلامی شده است در قضیه برجام برای ما بار دیگر اثبات شد که آمریکایی ها غیرقابل اعتماد بوده و به عهد خود پایبند نیستند اگر امروز در کشور شاهد گرانی هستیم عامل آن انحراف از گفتمان رهبری و انقلاب است لذا دولتمردان باید با تکیه بر توان داخلی به برجام های بی فرجام چشم ندوزند.

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :