نگارنده: پدرام نائبی

به گزارش میانه نیوز، انتخابات مجلس یازدهم که تقریباً هم‌زمان با انتشار بیانیه گام دوم توسط رهبر عظیم الشان انقلاب بود؛ نویدبخش تحولات عظیم در سازوکار اداره کشور و از بین رفتن بدعت‌ها و سنت‌های ناصوابی بود که کارگزاران امور؛ بدان مبتلا بودند.

آنچه مردم از نمایندگان این مجلس، انتظار داشته و دارند، پیگیری مطالبات به‌حق ایشان و وضع قوانینی متقن در راستای حل مشکلات معیشتی، بهبود وضعیت کسب‌وکار، تسهیل ازدواج جوانان و مهم‌تر از همه آنکه نمایندگان این مجلس با چشمان تیزبین همچون دیده‌بانی با هرگونه فساد مبارزه و منادی عدالت‌خواهی باشند.

امروز، صدای شکستن استخوان‌های مردم زیر بار گرانی‌های حاصل از آشفته‌بازار اقتصادی که نتیجه‌ی تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان قسم‌خورده‌ی سرزمین عزیزمان و همچنین برخی انحرافات مدیریتی است؛ به گوش می‌رسد لذا پرواضح است که نمایندگان منتخب، می‌بایست تمام هم‌وغم خود را در راستای بهبود شرایط زندگی این مردمان رنج‌کشیده، نجیب و قدرشناس به کاربندند و از پرداختن به هرگونه مسائل حاشیه‌ای و زد و بندهای سیاسی که آفت جان این نظام گشته، بپرهیزند.

مردم شریف میانه نیز همچون سایر هم‌وطنان با چنین مطالبات به حقی، در انتخابات شرکت و نماینده منتخب خود را راهی بهارستان کردند تا فصلی نو و رویکردی جدید در اداره کشور رقم بخورد لیکن تنها باگذشت چند هفته، تحرکات نماینده منتخب، این حقیقت تلخ را بر همگان روشن ساخت که ایشان بی‌توجه به شرایط کنونی کشور و وضعیت اسفبار معیشتی مردم، بر بدعت‌های قدیمی پافشاری کرده و به دنبال جناح‌بازی و باندبازی و افزایش نفوذ خود در نهادها و اداره‌جات حوزه‌ی انتخابیه است‌.

طبق اخبار رسیده از پشت پرده‌ی اقدامات نماینده منتخب مردم میانه، بایستی باکمال تأسف اظهار داشت که جناب آقای اسماعیلی، هنوز مهر اعتبارنامه‌شان خشک نشده، دنبال این مدیرکل و آن معاون وزیر افتاده‌اند؛ نه برای پیگیری مطالبات مردم بلکه ازآن‌جهت که “رئیس فلان اداره” را عزل و “فلان عزیز بله‌قربان‌گو!” را جایگزین او کنند‌.

دو هدف بیشتر برای این پروژه‌ی انحصارطلبانه مهدی اسماعیلی متصور نیست:

الف) همان‌طور که پیش‌ازاین هم به عرض مخاطبان رسیده بود، مهدی اسماعیلی با حمایت افرادی پا به میدان گذاشته که سالیان دراز در این شهرستان، صاحب قدرت بوده و اینک به دلایلی که پرداختن به آن در این مقال نمی‌گنجد، از قدرت کنار گذاشته‌شده‌اند. او برای احیای چنین قدرت از کف رفته‌ای می‌بایست پیش از برگزاری دور دوم انتخابات و قبل از آنکه منتخب دیگر بر کرسی نمایندگی تکیه زند، به‌عنوان یکه‌تاز میدان، بدون دردسر و کوچک‌ترین نزاع، مهره‌های دیکته شده را جایگزین کند و قدرت را به‌طور تمام و کمال و انحصاری به چنگ بگیرد‌.

ب) مهره چینی اسماعیلی، پیش از برگزاری دور دوم انتخابات می‌تواند نهادها و اداره‌جات و زیرمجموعه آنان را برای انتخاب نماینده همسو با وی، منسجم کند تا اسماعیلی و کاندیدای نزدیک به او “هاشمی و قنبری وار” یکی نماینده اصلی شود و دیگری دستیارش تلقی گردد.

ازنظر نگارنده، پرداختن به عزل و نصب مدیران توسط نمایندگان مجلس نه‌تنها غیرقانونی بوده و خارج از حدود اختیارات ایشان می‌باشد بلکه حواشی حاصل از چنین نقل و انتقالاتی که منشائی کاملاً سیاسی دارند؛ در ایام منتهی به دور دوم انتخابات مجلس یازدهم، فضای روانی جامعه را متشنج نموده و آرامشی را که لازمه برگزاری هر انتخاباتی است، بر هم می‌زند.

لیکن حال که با از میدان به درشدن رقبای مدعی و با دست به دامن شدن قانون اصلاح‌شده کاهش حدنصاب آرا به ۲۰ درصد و با کمترین میزان آرای نماینده‌ی منتخب در تاریخ انتخابات مجلس در میانه، ابروباد و مه و خورشید و فلک دست‌به‌دست شده تا همای سعادت را بر دوش “اسماعیلی” بنشانند! “حاج مهدی” سرمست از قدرت، چنان با جدیت و همت وصف‌ناپذیری زمینه عزل و نصب‌ها را فراهم می‌کند که گویی کشوری که کمر اقتصادش زیر بار تحریم‌های ظالمانه خم‌شده و مردمانش با هزاران مصیبت و گرفتاری مواجه بوده و گاه از تأمین مایحتاج ضروری خود نیز عاجزند، کشور دوست و همسایه “کویت” است! و شهرستانی که بالاترین نرخ بیکاری را در سطح استان به خود اختصاص داده ؛ حوزه انتخابیه ایشان یعنی میانه نیست! و همه‌چیز خوب بوده و اوضاع گل‌وبلبلی در سرتاسر کشور حاکم است و تنها مشکل مردم این است که فلانی رئیس فلان جا نباشد و فرد حرف‌گوش‌کنی! جایش را تصاحب کند.

لذا توصیه‌ای که می‌شود خدمت آقای مهدی اسماعیلی داشت این است که اولاً زمانی که آن نماینده‌ی اسبق که بیست سال با چنین روشی بر میانه تاخت و تمام اطرافیان خود را صرفاً با تأکید بر رابطه و بدون در نظر گرفتن شایسته‌سالاری بر مسند امور این شهرستان نشاند و علم منحوس انحصارطلبی را برافراشت، نه رسانه‌ای بود و نه فضای مجازی‌ای که عملکردش را زیر ذره‌بین قرار دهد و دستش رو شود؛ لذا حداقل برای ادای احترام به افکار عمومی هم که شده از ادامه چنین اعمال قدرت‌طلبانه‌ای خودداری نموده و خود را در پیشگاه خداوند عادل و ناظر و در برابر دیدگان مردمی که با هزاران امید، این امانت را به شما سپرده و نشان زرین خدمت را به شما اعطا کرده‌اند؛ متصور باشید و از این تقلید رفتار دست‌بردارید که نه‌تنها رهروی آن نماینده را نخواهید آموخت بلکه ره و رفتار خود را نیز فراموش خواهید کرد و زمانی به خود می‌آیید که فرصت ۴ سال نمایندگی مجلس ازدست‌رفته باشد.

باری امید است که آقای اسماعیلی، باقی زمان نمایندگی را صرف خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان و بالندگی کشور عزیزمان نموده و از حواشی بی‌سود و پرضرر و قدرت‌طلبی و انحصارطلبی که آفت مسئولان و مدیران است، پرهیز کنند./ ان شاالله

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه, مقالات

این خبر را به اشتراک بگذارید :