معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه کار آتش نشانی توام با ایثارگری است افزود: آتش نشانان ایثارگران عرصه ایمنی کشور هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، محمدرضا مشایخی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردها و تجهیزات آتش نشانی میانه افزود: آتش نشانان علی رغم بروز هر حادثه ناگوار که در کمین آنهاست، جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و با تمامی توان در صحنه های ایثارو از خودگذشتگی همواره حضور دارند.

وی با بیان اینکه در راستای کیفیت بخشی به ایمنی سبک زندگی امروز و صیانت از حقوق شهروندان، واحد خدمات ایمنی و آتش نشانی باید به روز بوده و به تمامی امکانات، تجهیزات، تجربیات و آموزشهای لازم مجهز باشند گفت: نیروی لازم و وجود ایستگاههای آتش نشانی از دیگر نیازها در این خصوص است.

مشایخی عمل به خط سیر تعیین شده خدمات ایمنی و آتش نشانی از سوی شهروندان در ساختمانها، منازل، ادارات و مغازه ها را دیگر عامل مهم در راستای کیفیت بخشی ایمنی زندگی امروزی و صیانت ازحقوق شهروندی عنوان کرده از شهرداری و شورای شهر میانه دراتخاذ تدابیرو برنامه های لازم برای کیفیت بخشی به ایمنی هرچه بیشتر شهرستان اظهار امیدواری کرد که با فرهنگ سازی لازم شاهد دستیابی به اهداف اصلی سازمان باشیم.

شهردارمیانه نیز در این بازدید افزود: نمایشگاه دستاوردها و تجهیزات آتش نشانی میانه در محل ساختمان مرکزی آتش نشانی واقع در خیابان آتش نشانی از ۱ مهر تا ۱۰ مهر همه روزه برای بازدید عموم دایر خواهد بود.

جلیل خرده فروش از برگزاری رژه خودروهای آتش نشانی بهمراه امدادگران هلال احمر و نیروهای امدادی در بعد ازظهر امروز توسط شهرداری خبرداده افزود: امشب در این نمایشگاه شاهد برگزاری مسابقه نقاشی خدمات ایمنی و آتش نشانی از سنین ۴ تا ۱۲ سال خواهیم بود.

وی اظهار کرد: واحد آتش نشانی میانه علاوه بر شهر میانه در صورت بروز حوادث در تمامی نقاط شهرستان از جمله بخشها و روستاها حاضر شده و در صورت لزوم به سایر شهرستانهای اطراف نیز اعزام شده و ارائه خدمات می کنند.

مسوول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان میانه هم با حضور در این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه ست هیدرولیک برای امدادو نجات، قایق موتوری، لباس غواصی، مینی توربکس برای تولید کف در اطفای حریق انبارها از شاخص ترین تجهیزات نمایشگاه می باشد.

مهدی پورعباس، تشک نجات در احتمال آتش سوزی های آپارتمانها با توجه به ازدیاد آپارتمان درمیانه، نردبان هیدرولیک و خودروی سبک برای عبور از معابر صعب العبور را از نیازهای ضروری آتش نشانی شهرستان میانه عنوان کرد.  

در این مراسم به هر ۳۷ نفر از آتش نشانان شهرستان برای اولین بار اعطای درجه شده و از آنها تقدیر بعمل آمد.  

 

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :